Targi gier - mekki graczy. Dokąd pojechać w 2011?

Targi gier - mekki graczy. Dokąd pojechać w 2011?11.03.2011 21:10
fot. sharenator.com
fot. sharenator.com
Mateusz Gajewski

Targi gier to znakomita okazja dla producentów oprogramowania, do zaprezentowania ich najnowszych dzieł. To także znakomita okazja dla gracza, aby (często) na chwilę przed premierą sprawdzić hucznie zapowiadane gry. Gdzie wypada się pojawić w tym roku? Jakie targi będą najbardziej oblegane przez zwiedzających?

Targi gier to znakomita okazja dla producentów oprogramowania, do zaprezentowania ich najnowszych dzieł. To także znakomita okazja dla gracza, aby (często) na chwilę przed premierą sprawdzić hucznie zapowiadane gry. Gdzie wypada się pojawić w tym roku? Jakie targi będą najbardziej oblegane przez zwiedzających?

Z pewnością niekwestionowanym numerem jeden jest E3. Jak co roku do Los Angeles zjedzie się cała świta i zabierze ze sobą nie tylko najnowsze gry czy programy, ale również świeżutki, jeszcze cieplutki sprzęt. Tak było zawsze do tej pory – to właśnie na E3 dowiedzieliśmy się o PS Move czy Kinect, a także nowym PSPGo czy Nintendo 3DS. Jestem pewien, że jeśli chodzi o Sony to w tym roku królować będzie nowa wersja PSP, a więc NGP. Co pokaże Microsoft? Możemy być pewni, iż firma z Redmond nas nie zawiedzie, a i przy okazji Nintendo powinno wyciągnąć kolejnego asa z rękawa (który to już będzie z kolei?).

Targi E3 (skrót od Electronic Entertainment Expo) odbędą się w Los Angeles w dniach 7-9 czerwca.

381085218083585770
Źródło zdjęć: © [źródło](http://grrr.pl/images/2011/03/gamescom.jpg)

Równie ważnym centrum targowym (zwłaszcza ze względu na jego bliskość w stosunku do naszego kraju, jest GamesCom w niemieckiej Kolonii. Mieszkańcy Krakowa czy Poznania mogą bez problemu śmignąć tam autostradą (jadąc z Poznania niestety o ciągłej jeździe po autostradzie na razie musimy zapomnieć). Istotne jest również to, że GamesCom w kalendarzach wydawców i producentów oprogramowania i sprzętu są zaznaczone grubym, czerwonym flamastrem. To ważne miejsce, gdzie wielokrotnie pokazywano tytuły unikalne, wyjątkowe i nigdy wcześniej nie prezentowane publicznie. W tym roku w Kolonii raczej nie powinno zabraknąć atrakcji. Zwłaszcza, że nasza branża wciąż pnie się w górę i staje się coraz bardziej popularna.

Tegoroczny GamesCom ma mieć miejsce w dniach 17-21 sierpnia. Liczę na to, że dane nam będzie się tam spotkać.

381085218083847914
Źródło zdjęć: © [źródło](http://grrr.pl/images/2011/03/Dubai.jpg)

Inne targi gier, o których również nie sposób nie wspomnieć (z różnorakich względów) to między innymi pokazy w jednym z najbardziej prestiżowych miejsc na naszej planecie – mowa naturalnie o Dubaju. Gry i gorąca pustynia? Czemu by nie. Zwłaszcza, że impreza odbędzie się w dniach 30 listopada – 3 grudnia, a więc wtedy, gdy w naszym kraju zima będzie się już powoli rozkręcać. Jeśli natomiast mieszkacie w Wielkiej Brytanii to warto w dniach 3-5 czerwca odwiedzić Birmingham. Miejsce to szczególnie polecamy miłośnikom gier planszowych czy karcianek.

Swoją drogą liczę również na to, że w tym roku będziemy się mogli ponownie spotkać w samym sercu Wielkopolski, na Poznań Game Arena. W ubiegłym roku impreza ta została przeniesiona do Warszawy i okazało się, że „czar prysł”. Oby organizatorzy poszli po rozum do głowy i wrócili do miejsca narodzin.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)