Targi InnoFest Europe 2016 już za nami. Przyjrzyjmy się najnowszym produktom LG

Strona głównaTargi InnoFest Europe 2016 już za nami. Przyjrzyjmy się najnowszym produktom LG
21.04.2016 15:52
Targi InnoFest Europe 2016 już za nami. Przyjrzyjmy się najnowszym produktom LG
 LG
LG

W dniach 10-12 kwietnia w Budapeszcie odbyły się targi InnoFest Europe 2016. Podczas tego wydarzenia LG zaprezentowało skierowaną do Europejczyków nową linię produktów z segmentu AGD.

bETCcMWd

LG SIGNATURE

Podczas targów InnoFest 2016 firma LG zaprezentowała serię produktów z luksusowej serii SIGNATURE.

Pralka TWIN Wash

Kolejna generacja zaprezentowanej w ubiegłym roku pralki LG Twin Wash. Ładowane od przodu urządzenie cechuje się 24-calowym wsadem oraz dodatkowym pojemnikiem MINI Wash na oddzielne pranie.

381445274536853226

Pralkę uzbrojono w dotykowy, okrągły panel Quick Circle User Interface. Wbudowano go w szklane drzwi pod kątem 17 stopni, co ma umożliwić wygodną obsługę również w pozycji stojącej. System Push Open umożliwia otwieranie drzwi po delikatnym naciśnięciu, a mechanizm LG Centum System zwiększa wytrzymałość i energooszczędność urządzenia. Pomyślano również o specjalnym systemie zawieszenia bębna, który minimalizuje wibracje oraz hałas wydzielany podczas prania. Całość pokryto emaliowaną powłoką chroniącą powierzchnię przed odciskami palców i korozją.

bETCcMWf

Lodówka Door-in-Door

Linia LG SIGNATURE obejmie także nową wersję docenionej wieloma nagrodami pralki Door-in-Door, którą wzbogacono o funkcję Knock-On. Teraz wystarczy stuknąć półprzeźroczystą komorę lodówki, by jej wnętrze rozświetliło się ujawniając zawartość bez konieczności otwierania drzwi. Takie rozwiązanie ogranicza użycie energii potrzebnej do wyrównania temperatury w lodówce. Intensywność chłodzenia dostosowywane jest zresztą automatycznie do ilości przechowywanych produktów.

381445274537049834

Co jeszcze ciekawsze, za sprawą funkcji Auto Door Open drzwi mogą otwierać się automatycznie, gdy ktoś się do nich zbliży. Tryb ten doceni zapewne każdy, kto choć raz próbował otworzyć lodówkę trzymając oburącz ciężkie naczynie z pieczenią.

LG zapewnia również, że dzięki przemyślanej konstrukcji sprężarki, tarcie wewnątrz tłoka zminimalizowane zostało do minimum, co ma się przełożyć na niezawodną prace przez wiele lat. Producent daje na swoją lodówkę 10-letnią gwarancję.

bETCcMWl

Nowy oczyszczacz powietrza

Ten produkt ma do zaoferowania funkcję Aqua-Cyclone, dzięki której oczyszczacz eliminuje zanieczyszczenia i szkodliwe substancje chemiczne przy użyciu wody zapewniając przy okazji odpowiedni poziom wilgotności w pomieszczeniu. Z kolei wymienialne filtry można własnoręcznie wyjmować, myć i ponownie wykorzystywać nawet przez 10 lat.

381445274537311978

Jako że zanieczyszczenia są zazwyczaj niewidoczne gołym okiem, LG zadbało także o wskaźnik LG Smart PM1.0, który w czytelny sposób informuje o stężeniu drobnych cząstek pyłu. Ponadto panel oczyszczacza jest przeźroczysty, co pozwala przyjrzeć się procesowi filtrowania.

LG SmartThinQ Hub

Na InnoFest 2016 nie zabrakło także urządzenia stanowiącego multimedialne centrum inteligentnego domu, które komunikuje się z innymi produktami wchodzącymi w skład platformy LG SmartThinQ i stanowi jej centrum. Co potrafi?

bETCcMWm
  • Odbiera informacje ze wszystkich kompatybilnych inteligentnych urządzeń i czujników w domu oraz wyświetla je w formie powiadomień na 3,5-calowym ekranie LCD lub przekazuje głosowo przez wbudowany głośnik.
  • Wyświetla m.in. prognozę pogody, czas, datę oraz przypomnienia z osobistych kalendarzy.
  • Odtwarza muzykę z tysięcy darmowych stacji w serwisie iHeartRadio lub przesyłaną strumieniowo ze smartfona lub tabletu.
381445274537574122

Otwartość, otwartość i jeszcze raz otwartość

Po pierwsze - sensory SmartThinQ. Te można podłączyć do konwencjonalnych urządzeń sprawiając tym samym, że staną się one inteligentniejsze. Przykładowo sensor umieszczony na drzwiach zwykłej pralki wykryje moment zakończenia prania i wyśle powiadomienie do Hubu.

381445274537705194

Po drugie - otwarte rozwiązania. SmartThinQ Hub jest kompatybilny z wieloma urządzeniami zgodnymi z otwartą platformą AllJoyn oraz systemem inteligentnego domu Iris. Kompatybilność z oświetleniem, czujnikami ruchu, klimatyzatorami, miernikami wilgotności i mnóstwem innych produktów różnych marek jest największą siłą multimedialnego centrum LG.

bETCcMWn

LG Centum System

Osoby odwiedzające targi LG InnoFest Europe 2016 miały ponadto możliwość zobaczyć nową pralkę LG uzbrojoną w specjalny system tłumienia drgań bazujący na amortyzatorach podobnych do tych, jakie wykorzystywane są w branży motoryzacyjnej.

381445274537901802

Dzięki pozbyciu się utrzymujących bęben sprężyn, pralka nie tylko się nie trzęsie, ale i jest ponadprzeciętnie cicha. Laboratoryjne testy wykazały, że podczas wirowania poziom hałasu wynosi zaledwie 67 dB. Jest to natężenie dźwięku porównywalne ze zwykłą rozmową.

LG Centum System™ USP Film (Updated Ver.)

Warto odnotować, że pralka LG Centum System znalazła się w Księdze rekordów Guinnessa. Bryan Berg zbudował na jej blacie największy na świecie domek z kart postawiony w ciągu 12 godzin. Co istotne, mierzącą 3,3 metra wysokości konstrukcję składającą się z 48 kondygnacji Berg zbudował na pralce z włączonym wirowaniem z prędkością 1000 obr./min.

bETCcMWo

Na tym nie koniec

Odwiedzający mogli się zapoznać także z innymi produktami marki LG, takimi jak nowa linia mikrofalówek i oczyszczaczy powietrza czy odkurzacz CordZero HOM-BOT Turbo+ z funkcją monitoringu domu. Innymi słowy - działo się.

Udostępnij:
bETCcMWp
Komentarze (0)
bETCcMXb