Te roboty są niesamowite. Pokonują tor przeszkód i robią salta [WIDEO]

Te roboty są niesamowite. Pokonują tor przeszkód i robią salta [WIDEO]
Źródło zdjęć: © YouTube/Boston Dynamics
Adam Gaafar

18.08.2021 15:19, aktual.: 08.03.2022 13:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Boston Dynamics opublikowała nagranie przedstawiające dwunożne roboty Atlas. Maszyny pokonują na nim tor przeszkód, a w pewnym momencie wykonują backflit (salto w tył).

Trzy lata temu zespół Boston Dynamics pokazał, że humanoidalne roboty Atlas potrafią biegać i przeskakiwać przez niewielkie przeszkody. Od tego możliwości tych maszyn znacznie wzrosły, a ich ruchy stały się bardziej naturalne. Co więcej, dziś są one w stanie wykonywać akrobacje, z którymi miałby problem niejeden człowiek.

Dowodzi tego najnowsze nagranie, na którym roboty bez większych problemów biegają w górę i w dół po schodkach, wskakują na belki i panele oraz wykonują proste akrobacje. Na koniec obie maszyny wykonują salto w tył.

Atlas | Partners in Parkour

Praca, którą teraz wykonujemy, to tak naprawdę tylko budowanie fundamentów. Tworzymy podstawowe możliwości, które naszym zdaniem będą potrzebne każdemu użytecznemu robotowi; robiąc to, definiujemy tak kolejny zestaw wyzwań, nad którymi będziemy pracować w ciągu najbliższych 2 do 5 lat* – przekazał Scott Kuindersma, lider zespołu programu Atlas.

Inżynierowie z Boston Dynamics podali, że podczas testów na torze przeszkód roboty często się rozbijały oraz traciły równowagę i spadały. Pokonanie przez roboty całej trasy oraz wykonanie wszystkich ruchów udaje się mniej więcej w połowie przypadków.

Według informacji przekazanych przez firmę, robot Atlas waży ok. 86 kg, a jego wzrost to 1,5 cm. Maszyna ma wbudowane trzy komputery, akumulator, kamery RGB i czujniki głębokości.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)