Te ubrania robią się przezroczyste, kiedy... [wideo]

No właśnie, kiedy? Sytuacji, w których będzie można dokładnie obejrzeć ciała właścicieli tych futurystycznych ubrań, jest wiele, ale wszystkie wiążą się z przyspieszoną pracą serca. Takie rozwiązanie mogłoby sporo ułatwić.

Te ubrania robią się przezroczyste, kiedy... [wideo]
Marek Maruszczak

No właśnie, kiedy? Sytuacji, w których będzie można dokładnie obejrzeć ciała właścicieli tych futurystycznych ubrań, jest wiele, ale wszystkie wiążą się z przyspieszoną pracą serca. Takie rozwiązanie mogłoby sporo ułatwić.

Serię futurystycznych okryć zaprojektowanych przez Studio Roosegaarde ochrzczono mianem Intimacy 2.0. Ubrania wykonano ze skóry oraz „inteligentnych e-folii”. To właśnie ten drugi materiał odpowiada za niecodzienne właściwości Intimacy 2.0. Nietypowe tworzywo sztuczne zostało zaprojektowane tak, aby stawało się przezroczyste za każdym razem, gdy podwyższa się tętno noszącej go osoby.

W uproszczeniu oznacza to, że im bardziej podekscytowany staje się właściciel, tym dokładniej można go obejrzeć. Takie ubrania znacznie uprościłyby niektóre formy kontaktów damsko-męskich.

Czy chciałbym zatem, żeby Intimacy 2.0 trafiły na ulice? Nie, ponieważ nie wyglądają ani wygodnie, ani szczególnie atrakcyjnie, a trzeba pamiętać, że nosiłyby je nie tylko osoby o modelowej urodzie. Mimo wszystko pomysł jest ciekawy i na pewno wolę takie podejście do mody od „oryginalnych” koszmarków, które już od dawna serwują nam niektórzy projektanci.

Źródło: Gizmodo

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.