TechFlash - 40 lat Apple'a w 40 sekund, grafenowy plaster dla cukrzyków i śmierć byłego szefa Intela

Strona głównaTechFlash - 40 lat Apple'a w 40 sekund, grafenowy plaster dla cukrzyków i śmierć byłego szefa Intela
22.03.2016 21:01
Rocket League
Rocket League
Mateusz Żołyniak
Mateusz Żołyniak

Ponadto mamy dla was przejściówkę Apple'a na USB typu C, ciekawe drony firmy Skydio oraz Rocket League gotowe na rozgrywkę między graczami z Xboxa One i PS4. Oto nasz codzienny skrót informacji z gadżeciarskiego świata.

Andy Grove nie żyje

W wieku 79 lat zmarł Andrew S. Grove, który przez wiele lat pełnił funkcję prezesa i CEO Intela. Był on pierwszą osobą, którą zatrudnili założyciele firmy, i w dużej mierze przyczynił się do wielu jej sukcesów. To pod jego wodzą Intel wprowadzał na rynek procesory 386, a później rozwiązania z serii Pentium.

Andy Grove - były szef Intela
Źródło zdjęć: © intel
Andy Grove - były szef Intela

Grafenowy plaster pomoże chorym na cukrzycę?

Zespół badaczy Narodowego Uniwersytetu Seulskiego pod wodzą profesora Dae-Hyeong Kima przygotował rozwiązania mające ułatwić życie cukrzykom. Jest nim grafenowy plaster, który wysadzany jest złotem.

Grafenowe plastry dla cukrzyków
Źródło zdjęć: © Hui Won Yun/Seoul National University
Grafenowe plastry dla cukrzyków

Akcesorium to ma być przyklejane na skórę pacjenta, a wbudowane sensory mają mierzyć poziom cukru we krwi i temperaturę ciała. Zebrane dane mają być przesyłane do smartfona i wyświetlane w specjalnej aplikacji. Dzięki miniaturowym igiełkom plaster ma umożliwić również dozowanie leków.

Rocket League gotowe na rywalizację graczy z Xboxa One i PS4

Niedawno pisałem o tym, że Psyonix zaoferuje możliwość wspólnej rozgrywki w Rocket League użytkownikom komputerów z Windowsem 10 i konsoli Xbox One. Firma twierdzi, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby dołączyli do nich posiadacze systemu PlayStation 4.

Rocket League
Źródło zdjęć: © rocketleague
Rocket League

Jeremy Dunham, który pełni funkcję wiceprezesa Psyonix, ujawnił, że jego firmie udało się przygotować tryb multiplayer między użytkownikami Xboxa One i PS4. Dodał jednak, że na rozwiązanie to musi zgodzić się Sony.

Dron, któremu niestraszne są przeszkody

Na rynku są już drony, które mogą podążać za użytkownikiem i nagrywać jego poczynania. Niestety, nie radzą sobie one w miejscach pełnych przeszkód (np. drzew). Z pomocą w takich sytuacjach przyjść ma rozwiązanie firmy Skydio.

Skydio Prototyping

Opracowała ona system monitoringu otoczenia, który ma umożliwić dronom automatyczne omijanie napotkanych na ich drodze przeszkód. Powyżej znajdziecie wideo, na którym zaprezentowano działanie prototypowego rozwiązania. Skydio zebrało 25 mln dol. na rozwój swojego systemu.

Apple wydaje przejściówkę z Lightning na USB typu C

Przejściówka Apple'a z Lightning na USB typu C
Źródło zdjęć: © apple
Przejściówka Apple'a z Lightning na USB typu C

Gigant z Cupertino wprowadził wreszcie do swojej oferty akcesorium, na które czekało wielu użytkowników. Nową przejściówkę można będzie nabyć z kablem o długości 1 m lub 2 m. Cena to odpowiednio 25 dol. i 35 dol.

40 lat historii w 40-sekundowym spocie

Już 1 kwietnia firma Apple będzie świętować 40 lat obecności na rynku. Z tej okazji wypuszczono spot, na którym przedstawiono historię firmy w ciągu zaledwie 40 sekund.

Źródła: Intel, Nature via Enagdget, GameSpot via Engadget, Spectrum via SlashGear, SlashGear, apple

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)