TechFlash - Atlas nowej generacji, Menu Start w HoloLens i opakowania po coli jako przystawka VR

TechFlash - Atlas nowej generacji, Menu Start w HoloLens i opakowania po coli jako przystawka VR

Przystawka VR do telefonów z opakowań Coca-Coli
Przystawka VR do telefonów z opakowań Coca-Coli
Źródło zdjęć: © youtube
Mateusz Żołyniak
24.02.2016 19:52

Mamy dla was "inteligentną" maszynę do pisania dla hipsterów, nowe wieści o PlayStation VR i nietypowe ubrania marki Peak+. Oto nasz codzienny skrót informacji z gadżeciarskiego świata.

HoloLens także z Menu Start

Microsoft już na premierze HoloLens zdradził, że sprzęt ten oparty jest na zmodyfikowanej wersji Windowsa. Nie zabraknie w niej charakterystycznego Menu Start, które będzie wyświetlane w holograficznej formie. Element ten umożliwi przeglądanie listy dostępnych aplikacji i ich uruchamianie. Jego działanie możecie zobaczyć na materiale poświęconym aplikacji Actiongram, który niedawno wyciekł do sieci.

Atlas, The Next Generation

Boston Dynamics w ciągu ostatnich lat zaprezentowało wiele robotów, ale zdecydowanie najciekawszym z nich był humanoidalny Atlas. Firma dzisiaj zapowiedziała jego nową wersję. Sprzęt, określany jest mianem "nowej generacji", jest mniejszy od poprzednika, ale za to dużo lepiej radzi sobie z poruszaniem się w trudnych warunkach i utrzymywaniem równowagi. Nowy Atlas ma sprawdzić się w pracach na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków (np. w magazynach).

15 marca dowiemy się, kiedy na rynek wejdzie PlayStation VR?

Oculus Rift i HTC Vive trafiły do sprzedaży, więc czas na ruch ze strony Sony. Japończycy mogą wykonać go już 15 marca - wtedy w San Francisco odbędzie się konferencja poświęcona PlayStation VR, na której firma może zdradzić kiedy jej system pojawi się w sprzedaży. W ubiegłym roku Sony obiecywało, iż system pojawi się w pierwsze połowie 2016 roku. Czy firmie uda się dotrzymać słowa?

Na tym sprzęcie powinien pisać każdy hipster

Freewrite Smart Typewriter to elektroniczna maszyna do pisania, która wyposażona jest mechaniczne przełączniki mające imitować odgłosy wydawane przez tradycyjne maszyny. Urządzenie wyposażone jest w 5,5-calowy ekran E-Ink oraz moduł Wi-Fi, dzięki któremu można synchronizować dane z chmurami Google Drive, Dropbox lub Evernote.

"inteligentna" maszyna do pisania firmy Freewrite
"inteligentna" maszyna do pisania firmy Freewrite

Gadżet został stworzony z myślą o osobach, które łatwo rozpraszają się (przez przeglądanie Facebooka czy oglądanie filmików na YouTube) i nie mogą skoncentrować na pisaniu na komputerze. Nikt nie powinien mieć jednak wątpliwości - to sprzęt idealny dla wszystkich hipsterów, którzy nietypowym narzędziem do pisania będą w stanie zaskoczyć osoby odwiedzające pobliskiego Starbucksa. Za tę przyjemność trzeba będzie zapłacić jedyne... 549 dolarów.

Peak+, czyli inteligentne ubrania wkrótce w sprzedaży

Peak+
Peak+

Firmy Jabil i Clothing+ ogłosiły rozpoczęcie masowej produkcji inteligentnej odzieży dla sportowców, która będzie wyposażona w narzędzia marki Suunto do pomiaru pracy serca i sprzęt Firstbeat do analiz fizjologicznych. Rozwiązania z serii Peak+ mają przypominać zwykłą odzież, a przy tym będą umożliwiać stałe monitorowanie stanu zdrowia noszących je osób.

Virtual Reality Viewer Made from Recycled Cardboard

Kartonowe opakowania, w których dostarczane są puszki i butelki Coca-Coli, trafiają zazwyczaj na śmietnik. Firma myśli już jednak nad tym, jak temu zaradzić. Jeden z pomysł zakłada ich zamianę w kartonowe przystawki VR, podobne do Google Cardboarda. Brzmi fanie, prawda?

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)