TechFlash - dzbanek filtrujący wodę z Wi‑Fi, gry SteamVR dla OSVR i przystawka VR McDonalda

Happy Goggles
Happy Goggles
Źródło zdjęć: © mcdonald
Mateusz Żołyniak

01.03.2016 20:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dzisiaj mamy również drony ostrzegające przed rekinami i ważną funkcję dla użytkowników PS4, którą wprowadzi najnowsza aktualizacja. Oto nasz codzienny skrót informacji z gadżeciarskiego świata.

Dzbanek filtrujący wodę z Wi-Fi

Firma Brita - we współpracy z Amazonem - wprowadza do sprzedaży najsprytniejszy dzbanek filtrujący wodę na rynku. Brita Infinity to urządzenie wyposażone w czujniki mierzące ile litrów wody zostało przefiltrowanych oraz moduł Wi-Fi do łączenia się z Dash Replenishment Service.

Brita Infinity
Brita Infinity

Usługa firmy Amazon umożliwia automatyczne zamawianie nowych filtrów, gdy przez dzbanek zostanie przelana określona ilość wody. Dwie wbudowane baterie mają zapewnić do 5 lat pracy. Sprzęt kosztuje 45 dol., a komplet trzech filtrów to jednorazowy wydatek rzędu 15-20 dol.

Gry SteamVR dostępne dla OSVR

Razer ma dobrą wiadomość dla posiadaczy OSVR Hacker DevKit. Osoby, które korzystają z otwartej platformy rozszerzonej rzeczywistości firmy, mogą od teraz grać w tytuły SteamVR. Na razie dostępnych będzie 5 pozycji:

  • Team Fortress 2,
  • Half-Life 2,
  • Elite: Dangerous,
  • Live for Speed,
  • Spermination.

Przypomnę, że system OSVR daje dostęp także do wielu innych gier i aplikacji oraz umożliwia oglądanie 360-stopniowego materiału wideo. Urządzenie Razera dostępne jest w cenie 300 dolarów.

Co wniesie nowy update dla PS4?

Sony przygotowuje już kolejną aktualizację dla konsoli PlatStation 4. Oprogramowanie oznaczone numerem 3.50 wprowadzać ma opcję streamingu gier na komputery PC i Mac. Remote Play nie jest jeszcze dostępne dla beta testerów, ale wkrótce ma się to zmienić.

Drony będą ratować pływaków przed rekinami

Australijskie służby ratownicze chcą wykorzystać drony do wykrywania rekinów, które podpływają do kąpielisk i plaż. Umożliwić mają to modele Little Ripper wyposażone w kamery wysokiej rozdzielczości, z których obraz przekazywany jest do naziemnego centrum sterowania.

Dron Little Ripper
Dron Little Ripper© Gregg Porteous/DailyTelegraph

Australijczycy wystartowali właśnie z programem testowym, w ramach którego nowe drony będą patrolować wybrzeże stanu Nowa Południowa Walia. Każde urządzenie wyposażone jest w kapsułę, w której można znaleźć apteczkę, środek odstraszający rekiny i dmuchany ponton (mający pomieścić trzy osoby). Little Ripper może utrzymywać się w powietrzu przez 2,5 godz.

Happy Goggles - A virtual reality headset made from a Happy Meal Box.

Były już przystawki VR z opakowań po Coca Coli, więc czas na podobny gadżet w restauracjach sieci McDonald. Już 5 marca w Szwecji wystartuje akcja Happy Goggles. W jej ramach zestawy Happy Meal będą pakowane w pudełka, które można zamienić w przystawki VR. Warto dodać, że firma z tej okazji przygotowała również narciarską grę w wirtualnej rzeczywistości.

Źródła: razer, TheVerge, Sony via Engadget, Daily Telegraph via TheVerge, happygogges.se

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)