TechFlash - Holoportacja, specjalna wersja Windowsa 10 i nowy wyświetlacz projekcyjny Toyoty

TechFlash - Holoportacja, specjalna wersja Windowsa 10 i nowy wyświetlacz projekcyjny Toyoty

Wyświetlacz projekcyjny HUD Toyoty
Wyświetlacz projekcyjny HUD Toyoty
Źródło zdjęć: © toyota
Mateusz Żołyniak
29.03.2016 21:14

Ponadto mamy dla was także rozwiązania AMD, które zostaną wykorzystane do stworzenia filmu Assasin’s Creed w wersji VR i drona przenoszącego szkice użytkownika na ścianę. Oto nasz codzienny skrót informacji z gadżeciarskiego świata.

Komunikacja rodem z filmów science fiction

HoloLens mogą przenieść komunikację między użytkownikami na zupełnie nowy poziom. Wszystko za sprawą rozwiązania o nazwie "Holoportation", które umożliwia zamianę nagrywanego materiału wideo na holograficzny obraz wyświetlany w okularach Microsoftu.

holoportation: virtual 3D teleportation in real-time (Microsoft Research)

Korzystając z tej technologii możliwe będzie przesyłanie obrazu całej postaci użytkownika w czasie rzeczywistym i wyświetlenie jej w rozszerzonej rzeczywistości. Zespół Microsoft Research obiecuje również opcję edycji wielkości hologramu i możliwość tworzenia nagrań wiadomości, które można odtworzyć w dowolnej chwili.

Chińczycy dostaną specjalną edycję Windowsa 10

Gigant z Redmond pracuje już nad nową wersją swojego systemu, która ma spełniać wymagania chińskiego rządu. Microsoft nie może zdradzić jeszcze konkretów na ten temat. Wiadomo jednak, że specjalna edycja Windowsa 10 będzie pozbawiona części usług, które zostaną najprawdopodobniej zastąpione chińskimi odpowiednikami.

Dron, który będzie szkicował to samo co użytkownik

Pod nazwą "Flying Pantograph" kryje się mały dron, który będzie próbował odtworzyć na ścianie czy innej powierzchni płaskiej (musi być pionowa) to, co w danej chwili tworzy użytkownik. Czy udaje mu się wiernie odwzorować oryginalne prace? Przekonajcie się sami z powyższego nagrania.

AMD pomoże tworzyć film Assasin’s Creed w wersji VR

Firma AMD ujawniła dzisiaj, że do stworzenia filmu Assasin’s Creed w wersji dla sprzętu VR posłuży jej nowy układ Radeon Pro Duo. Wytwórnie filmowe 20th Century Fox i Ubisoft Motion Pictures oraz studio Practical Magic VR będą korzystać również z narzędzi LiquidVR SDK. Rozwiązania AMD ma umożliwić pracę z niezwykle dużymi teksturami i złożoną geometrią, które mają pomóc w odwzorowaniu Malty czy Londynu.

Matthew Lewis:

Stworzenie tak złożonego i wciągającego wirtualnego świata wymagało niesamowitej mocy obliczeniowej. Poprosiliśmy zatem AMD o ich najnowszą kartę Radeon Pro Duo, zaprojektowaną od podstaw z myślą o technologii VR. O tym czy dana technologia VR jest doskonała lub jedynie dobra decydują detale. W przypadku Radeon decydują o tym unikalne funkcje AMD, jak asynchroniczność obliczeniowa czy technologia LiquidVR.

Implementacje wyświetlaczy projekcyjnych u Toyoty

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/3]

Toyota wprowadza właśnie nowe rozwiązanie, które ma ułatwić prowadzenie samochodu. Firma opracowała i opatentowała nowy rodzaj wyświetlacza projekcyjnego, który będzie prezentował dane drogowe na przedniej szybie pojazdu. Co potrafi nowy system?

Toyota o nowych wyświetlaczach projekcyjnych HUD:

System analizuje kąt skrętu kierownicy oraz prędkość samochodu, a także poziome oznakowanie jezdni śledzone przez kamerę przednią oraz położenie głowy kierowcy, obserwowane za pomocą kamery w kabinie pojazdu i w oparciu o te dane optymalnie dobiera punkt na szybie, w którym prezentowane są informacje. Wielkość obrazu odpowiada szerokości samochodu, co ułatwia uświadomienie sobie położenia pojazdu na pasie ruchu. W miarę wzrostu prędkości, gdy wzrok kierowcy skupia się na bardziej oddalonych obiektach, obraz staje się mniejszy i wyświetlany jest wyżej.

Źródła: Microsoft via Engadget, SlashGear, Engadget, Toyota, AMD

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)