TechFlash - naturalnej wielkości BB-8. Marzenie fanów Gwiezdnych Wojen spełnione!

Strona głównaTechFlash - naturalnej wielkości BB-8. Marzenie fanów Gwiezdnych Wojen spełnione!
18.02.2016 18:40
BB-8
BB-8
Źródło zdjęć: © shutterstock
Mateusz Żołyniak
Mateusz Żołyniak

Estończycy prezentują modułowy, bezzałogowy miniczołg, a twórca motocykli z "Tron: Legacy" bierze się za projektowanie samochodów. Ponadto, gadżet firmy Tobii, który umożliwia namierzanie przeciwników w grach za pomocą wzorku, oraz BB-8 naturalnej wielkości. Oto nasz codzienny skrót informacji z gadżeciarskiego świata.

bEUwZgWd

Milrem UGV product video

Estońska firma Milrem na targach Singapore Airshow zaprezentowała swoją wizję modułowego, bezzałogowego pojazdu gąsienicowego. THeMIS (Tracked Hybrid Modular Infantry System) to zdalnie sterowane rozwiązanie, które można wyposażyć w działka, wysięgniki z mechanicznymi szczypcami czy systemy kamer.

Dzięki temu ma on pełnić zarówno zadania stricte bojowe, jak i być pomocą w misjach zwiadowczych lub ratowniczych. THeMIS na akumulatorze może działać przez 8-10 godz., jego podstawa waży mniej niż tonę, a maksymalna prędkość pojazdu to 35 km/h.

<ol start="2"><li>Nowy adapter Miracast Microsoftu</li></ol>

Microsoft Wireless Display Adapter
Źródło zdjęć: © microsoft
Microsoft Wireless Display Adapter

Gigant z Redmond zdecydował się wreszcie odświeżyć adapter, który został wprowadzony w 2014 roku. Dzięki akcesorium można streamować materiał wideo (i nie tylko) z telefonów i komputerów na monitory i telewizory, które nie wspierają standardu Miracast (Wi-Fi Direct). Sprzęt w pierwszej kolejności trafi na rynek amerykański, gdzie będzie dostępny w cenie ok. 50 dol.

ReFlex: Revolutionary flexible smartphone allows users to feel the buzz by bending their apps.

Badacze z Uniwersytet Queen's opracowali koncept elastycznego telefonu, który można obsługiwać wyginając jego ekran. ReFlex - bo tak nazywa się ten koncept - wykorzystuje OLED-owy ekran LG (720p) i zestaw sensorów, które mierzą siłę nacisku i poziom wygięcia giętkiego panelu.

bEUwZgWf

Zginając obudowę urządzenia można przeglądać zdjęcia, przerzucać strony wirtualnego magazynu czy nawet grać w Angry Birds, chociaż to ostatnie będzie wymagać nieco wprawy. Więcej o tym koncepcie dowiecie się z tego wpisu na Komórkomanii.

Tom Clancy's The Division™ - Now Enhanced with Tobii Eye Tracking

Firma Tobii zasłynęła na rynku dzięki autorskiemu systemowi monitorującemu ruch gałek ocznych, którym można m.in. wesprzeć mechanizmy sterowania w grach. Szwedzi poinformowali dzisiaj, że ich rozwiązanie jest już kompatybilne z pecetową wersją gry Tom Clancy’s The Division.

Umożliwi to graczom namierzanie przeciwników poprzez patrzenie na nich. W analogiczny sposób można wybierać mapy w menu lub przeszkody, za którymi postać ma się schować. Wygląda to super, ale czy jest równie użyteczne w praktyce?

Light Cycle Legacy HD

Alejandro Agag (szef Formuły E) ujawnił, że udało mu się znaleźć osobę, która będzie odpowiadała za zaprojektowanie bezzałogowych pojazdów na potrzeby wyścigów Roborace. Zadania tego podejmie się Daniel Simon - twórca projektu świetlnych motocykli z "Tron: Legacy". Nie wiem jak wy, ale ja nie mogę doczekać się efektów jego pracy.

<ol start="6"><li>Wreszcie jest BB-8 naturalnych rozmiarów</li></ol>

Spin Master BB-8
Źródło zdjęć: © mashable
Spin Master BB-8

Dla wielu fanów Gwiezdnych Wojen miniaturowy BB-8 (Sphero) to zdecydowanie za mało. Na ratunek przychodzi jednak firma Spin Master, która przygotowała naturalnej wielkość kopię robota z nowej części kultowej sagi.

bEUwZgWl

Ten BB-8 jest nie tylko sporo większy, ale można go również obsługiwać za pomocą dołączonego pilota lub prostych poleceń głosowych (uruchomienie, podążanie za użytkownikiem). Warto dodać, że - tak jak pierwowzór - nie pała miłością do Kylo Rena. Gadżet Spin Mastera pojawi się jesienią i będzie kosztować ok. 180 dol.

Potęga żyroskopu: to dzięki niemu działa robot BB-8, Segway i stacja kosmiczna
Potęga żyroskopu: to dzięki niemu działa robot BB-8, Segway i stacja kosmiczna
Udostępnij:
bEUwZgWp
Komentarze (4)
bEUwZgXb