TechFlash - pojazd przyszłości BMW, najczarniejszy materiał świata i śmierć twórcy emaila

BMW Vision Next
BMW Vision Next
Źródło zdjęć: © Fot. BMW
Mateusz Żołyniak

08.03.2016 05:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ponadto pierwszy ransomware na komputery Mac i akcesorium Toyoty dla osób niewidomych. Oto nasz codzienny skrót informacji z gadżeciarskiego świata.

Twórca poczty email nie żyje

Ray Tomlinson
Ray Tomlinson© theverge

Zaczniemy od smutnej informacji. Ray Tomlinson zmarł w wieku 74 lat z powodu zawału mięśnia sercowego. Określany jest on mianem wynalazcy wiadomości email - w 1971 roku opracował system elektronicznej poczty w sieci ARPANET. Wykorzystał stosowany po dziś dzień format user@host.

Blacker than original Vantablack!

Powyżej możecie zobaczyć nagranie, na którym widać najczarniejszy materiał na świecie. Oryginalny Ventablack pochłaniał 99,96% światła padającego na jego powierzchnię, ale jego nowa wersja jest jeszcze ciemniejsza. Firma Surrey NanoSystems nie jest jednak w stanie stwierdzi, jak wiele światła absorbuje, gdyż nie można tego zmierzyć za pomocą spektrometrów.

Pierwszy ransomware na komputery Mac

Ransomware to zagrożenie, które do niedawna kojarzone było tylko z komputerami PC. Jakiś czas temu zaczęło jednak pojawiać się oprogramowanie tego typu, które wycelowane było w użytkowników smartfonów, a teraz czas na posiadaczy komputerów Mac.

Pierwszy ransomware pod system Apple nosi nazwę "KeRanger". Złośliwy kod został wykryty w aplikacji Transmission (klient BitTorrenta). Malware aktywuje się po trzech dniach, szyfrując część zapisanych na dysku plików, a odzyskanie dostępu do nich możliwe jest dopiero po zapłaceniu okupu.

Project BLAID

Toyota zapowiedziała dzisiaj nowe rozwiązania dla osób niewidomych. Pod nazwą "Project BLAID" kryje się inteligentne, wyposażone w system kamer akcesorium noszone, które użytkownicy zakładają na barki.

Sprzęt ma stale śledzić otoczenie przed niewidomym i ostrzegać, gdy na jego drodze pojawi się przeszkoda (za pomocą wskazówek głosowych i wibracji). Projekt znajduje się obecnie we wczesnej fazie rozwojowej, ale w niedalekiej przyszłości mają rozpocząć się beta testy tego rozwiązania.

Czy to samochód przyszłości o jakim marzymy?

BMW zaprezentowało dzisiaj jedną ze swoich wizji tego, jak mogą wyglądać samochody przyszłości. Vision Next 100 to projekt pojazdu, który ma jeździć bez kierowcy lub pomagać mu w bezpiecznym prowadzeniu.

BMW Vision Next 100 Concept

Umożliwić ma to system rozszerzonej rzeczywistości Alive Geometry, który wyświetla wskazówki na przedniej szybie samochodu. Vision Next 100 ma być stale podłączony do sieci i wyposażony w liczne kamery, które stale monitorują drogę i otoczenie.

Galeria BMW Vision Next 100

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/4]
Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)