TechFlash - rękawiczki dla HTC Vive, nowe ogniwa paliwowe i wycieczka po Wielkim Zderzaczu Hadronów

TechFlash - rękawiczki dla HTC Vive, nowe ogniwa paliwowe i wycieczka po Wielkim Zderzaczu Hadronów

Magnus VR
Magnus VR
Źródło zdjęć: © magnus
Mateusz Żołyniak
11.03.2016 20:48

Na koniec tygodnia mamy także plany USA Today dotyczące wykorzystania wirtualnej rzeczywistości i adapter, który rozwiąże wiele problemów z ładowarkami Apple'a. Oto nasz codzienny skrót informacji z gadżeciarskiego świata.

Ogniwa paliwowe dla dronów i smartfonów

Naukowcom z południowokoreańskiego Pohang University of Science and Technology udało się opracować zminiaturyzowane ogniwo paliwowe ze stałym tlenkiem. Ma być ono bardziej wytrzymałe i wydajne niż rozwiązania litowo-jonowe, które dostępne są na rynku.

Naukowcy uważają, że ich ogniwa w przyszłości mogą zasilać niemal wszystkie urządzenia - od elektrycznych samochodów po smartfony czy drony.

Kontroluj system Vive w bardziej naturalny sposób

Magnus VR
Magnus VR© mangus

Magnus VR to rozwiązanie, które ma jeszcze bardziej przybliżyć wirtualną rzeczywistość do realnego świata. Rękawice te wyposażono w zestaw czujników mających reagować na ruchy dłoni i zginanie palców. Specjalne oprogramowanie ma je następnie przenosić do wirtualnego świata.

Sprzęt ma być w pełni kompatybilny z systemem HTC Vive. Rozwiązanie w wersji dla deweloperów ma pojawić się w drugim kwartale tego roku, a finalna edycja Magnus VR na rynek ma trafić w trzecim kwartale. Za parę rękawic użytkownikom przyjdzie zapłacić 250 dolarów.

USA Today także w rozszerzonej rzeczywistości

USA Today będzie kolejnym - po The New York Times - amerykańskim dziennikiem wykorzystującym rozszerzoną rzeczywistość.

Jego wydawca przygotowuje już program informacyjny o nazwie "VRtually There", który będzie wyświetlany na sprzęcie VR. Na razie nie wiadomo, czy chodzi o duże systemy, jak Oculus Rift i HTC Vive, czy mniejsze rozwiązania pokroju Google Cardboard.

Adapter, który rozwiąże problemy z ładowarkami Apple'a

Adapter firmy BlockHead
Adapter firmy BlockHead

Koniec z ledwo trzymającymi się gniazdek kontaktowych i zajmującymi sporo miejsca ładowarkami Apple'a. Firma Blockhead przygotowała bowiem mały adapter, w którym bolce do gniazda sieciowego przeniesione są na bok, co umożliwia wpięcie ładowarki równolegle do ściany.

Cena akcesorium to 20 dol. W przyszłości w ofercie pojawią się adaptery w europejskich standardach.

Step inside the Large Hadron Collider (360 video) - BBC News

Chcesz przekonać się jak wygląda Wielki Zderzacz Hadronów, ale póki co nie możesz zobaczyć go na żywo w CERN? Jeśli tak, to koniecznie zapoznaj się z przygotowanym przez BBC 360-stopniowym materiałem.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)