TechFlash - Siri na makach, tarcza Google'a przeciw atakom DDoS i "pasywne Wi-Fi"

TechFlash - Siri na makach, tarcza Google'a przeciw atakom DDoS i "pasywne Wi-Fi"
25.02.2016 21:37
Para przebrana za pokemony
Para przebrana za pokemony
Źródło zdjęć: © shutterstock
Mateusz Żołyniak
Mateusz Żołyniak

Do tego mamy kolejne wieści o możliwym przejęciu Sharpa i nowych grach Nintendo ze świata pokemonów. Oto nasz codzienny skrót informacji z gadżeciarskiego świata.

Siri wkrótce trafi na OS X-a?

Siri w wersji na OS X
Siri w wersji na OS X

Apple od 2012 roku pracuje podobno nad zintegrowaniem swojego asystenta głosowego z platformą OS X. Wkrótce firmie może się to udać, a przynajmniej na to wskazują informacje, które opublikował serwis 9 to 5 Mac.

Siri zintegrowana z OS X
Siri zintegrowana z OS X

Siri na komputerach z serii iMac i Macbook ma zadebiutować wraz z systemem w wersji 10.12. Program będzie mógł działać z poziomu wysuwanego panelu powiadomień lub w trybie pełnoekranowym. Siri, podobnie jak Cortana na Windowsie, ma umożliwić głosowe zarządzenie wybranymi funkcjami systemu i przyspieszyć wyszukiwanie informacji. Szkoda, że póki co żaden z tych asystentów nie jest dostępny w języku polskim.

Google będzie chronić serwisy newsowe przed atakami DDoS

Google Project Shield
Google Project Shield

Google uruchomiło usługę Project Shield, która ma chronić strony informacyjne przed atakami typu DDoS. Rozwiązanie to jest darmowe, a proces jego instalacji na stronie ma zajmować ok. 10 min. Google informuje przy tym, że wykorzystuje zamieszczone na stronie dane jedynie podczas ich przywracania (lub wybrane informacje, które mają usprawnić działanie usługi). Więcej o Project Shield możecie znaleźć na tej stronie.

Sharp jednak w rękach Foxconna?

Telewizor z serii Aquos Sharpa
Telewizor z serii Aquos Sharpa

Sharp, który jest jednym z największych producentów paneli LCD, może wkrótce zostać przejęty przez Foxconna. Najnowsze informacje wskazują, że Japończycy przyjęli ofertę chińskiej firmy, kończąc przy tym negocjacje z Innovation Network Corporation of Japan (firma wcześniej wykupiła markę VAIO od Sony). Oferta Foxconna opiewa podobno na 660-700 miliardów jenów, a INCJ oferowały jedynie 300 miliardów jenów. Jeżeli dane Bloomberga okażą się prawdziwe, to dojdzie do rzadkiego przypadku, gdy japońska firma technologiczna zostaje przejęta przez kogoś spoza Kraju Kwitnącej Wiśni.

Pasywne Wi-Fi jest lepsze!

Pasywne Wi-Fi
Pasywne Wi-Fi

Naukowcy z University of Washington opracowali nowe rozwiązanie, które pozwala wysyłać dane w sieci Wi-Fi przy użyciu 10000 raz mniejszej ilości energii niż dostępne obecnie moduły.

Passive Wi-Fi

Technologia ta określana jest jako "pasywne Wi-Fi", a jej działanie przypomina lustro - urządzenie odbija sygnał transmitowany ze smartfona lub komputera. W warunkach laboratoryjnych naukowcom udało się podobno osiągnąć prędkość przesyłu danych na poziomie 11 Mb/s, a zasięg działania pasywnego Wi-Fi ma wynieść od 10 m do 30 m.

Nowe wersje Pokemonów już jutro?

Pokemon Sun i Pokemon Moon
Pokemon Sun i Pokemon Moon

Już jutro odbędzie się konferencja Nintendo z okazji 20-lecia gier Pokemon. Serwis Nerdleaks sugeruje, że na wydarzeniu najprawdopodobniej zostaną zapowiedziane nowe tytuły z tej serii - Pokemon Sun i Pokemon Moon. Oby okazało się to prawdą!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)