TechFlash - szybsze przeglądanie stron WWW, gry z NES‑a w 3D i kusza dodawana do biletów do kina

TechFlash - szybsze przeglądanie stron WWW, gry z NES-a w 3D i kusza dodawana do biletów do kina
Mateusz Żołyniak

10.03.2016 20:48, aktual.: 11.03.2016 09:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Do tego mamy gadżet, który ma uprzyjemnić chwile spędzone w łazience, i rozwiązanie Xeroxa, które umożliwia błyskawiczne tłumaczenie skanowanych dokumentów. Oto nasz codzienny skrót informacji z gadżeciarskiego świata.

Kup bilet na "Assassin's Creed" za 1200 dol. a dostaniesz kuszę

Obraz

Czy przedsprzedaż biletów do kina może być przeprowadzona w sposób podobny do tego, w jaki rozprowadzane są edycje kolekcjonerskie komputerowych hitów? Tak, o ile w proces zaangażowany jest Ubisoft.

Obraz

Francuska firma przygotowała specjalne zestawy dla amerykańskich fanów, którzy już teraz zdecydują się na kupno biletów na film "Assassin's Creed", który do kin trafić ma w grudniu. Najbogatszy zestaw kosztuje 1200 dol. i zawiera 18-calową replikę kuszy, z której korzysta - grany przez Michaela Fassbendera - zabójca Aguilar. W innych zestawach znajdują się:

  • 600 dol. - ręcznie malowana figurka Aguilara;
  • 120 dol. - bluza z kapturem inspirowana szatami z Assassin's Creed;
  • 60 dol. - replika wysuwanego sztyletu;
  • 25 dol. - koszulka Assassin's Creed;
  • 15 dol. - kolekcjonerski zegarek i zestaw sztucznych tatuaży.

Drukuj dokumenty w dowolnym języku

Firma Xerox zapowiedziała wprowadzenie Easy Translator Service. Usługa ta ma umożliwić błyskawiczne tłumaczenie zeskanowanych dokumentów i drukowanie ich w jednym z 35 języków. Rozwiązanie współpracuje tylko z wielofunkcyjnymi urządzeniami Xeroxa.

Xerox Easy Translator Service: 35 languages at your fingertips

Polaris załaduje stronę WWW o 34% szybciej

Naukowcy z MIT (Massachusetts Institute of Technology) przygotowali rozwiązanie, dzięki któremu strony internetowe mogą być ładowane nawet o 34% szybciej. Nosi ono nazwę Polaris, a jego projekt przygotował wydziału Computer Science and Artificial Intelligence Lab (CSAIL), który został wsparty zespołem z Uniwersytetu Harvarda.

Polaris to algorytm mający zmienić sposób, w jaki dane z serwera pobierane są przez przeglądarkę internetową. Zamiast pobierać jej fragment, a następnie doładowywać poszczególne dane, rozwiązanie MIT od razu określa odpowiednią kolejność pobierania poszczególnych elementów (zdjęć, skryptów) tak, aby proces przebiegał najbardziej efektywnie.

Rozwiązanie zostało stworzone w JavaScript, dzięki czemu nie wymaga modyfikacji dostępnych na rynku przeglądarek. Konieczne jest jednak uruchomienie Polarisa na serwerach, aby strony były ładowane szybciej.

Gry z NES-a w zupełnie nowej perspektywie

3DNES to oprogramowanie, dzięki któremu można dodać przeróżne efekty 3D do gier z konsoli NES. Większość z nich możecie zobaczyć na poniższym - dość długim - materiale wideo. 3DNES możecie znaleźć na tej stronie (do działania wymaga przeglądarki Firefox).

3DNes Emulator - Beta Release

Podświetlana deska sedesowa

IllumiBowl to rozwiązanie, które ma sprawić, że chwile spędzone w łazience będą... bardziej nastrojowe. Zresztą, poniższy materiał lepiej wszystko wyjaśni.

IllumiBowl Toilet Night Light (As Seen on Shark Tank)

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)