TechFlash - twórca 4chana zasila szeregi Google'a, sztuczny opuszek palca i igrzyska olimpijskie w VR i 8K

TechFlash - twórca 4chana zasila szeregi Google'a, sztuczny opuszek palca i igrzyska olimpijskie w VR i 8K

Letnie Igrzyska Olimpijskie 2016 w Rio de Janeiro
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2016 w Rio de Janeiro
Źródło zdjęć: © shutterstock
Mateusz Żołyniak
08.03.2016 20:55

Do tego mamy dla was jeszcze sprzęt, który pomoże zapominalskim w regularnym przyjmowaniu leków. Oto nasz codzienny skrót informacji z gadżeciarskiego świata.

Igrzyska w Rio dla Japończyków w 8K i VR

Olympic Broadcasting Services (OBS) potwierdził, że wybrane wydarzenia Letnich Igrzysk Olimpijskich 2016 będą transmitowane w Japonii w jakości Super Hi-Vision (rozdzielczość 7680 x 4320 pikseli) z 22.2-kanałowym dźwiękiem przestrzennym. Plan transmisji obejmuje ceremonię otwarcia i zamknięcia oraz wybrane dyscypliny, w tym piłkę nożną, judo, pływanie czy koszykówkę.

Letnie Igrzyska Olimpijskie 2016 w Rio de Jeneiro
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2016 w Rio de Jeneiro© Filipe Frazao/shutterstock

Transmisja w jakości 8K może wydać się dziwna, biorąc pod uwagę ograniczoną liczbę urządzeń wspierających tę rozdzielczość. OBS podczas igrzysk w Rio de Janeiro planuje jednak przetestować nową technologię przed imprezą, które w 2020 roku będzie odbywać się w Tokio. Planowana jest również transmisja wideo w 4K (skalowanego z 8K), oraz materiału dla urządzeń wirtualnej rzeczywistości, które będą dostępne dla wszystkich odbiorców.

Inteligentny dozownik leków

HERO to sprzęt, który mógłby z pewnością pomóc wielu starszym osobom. Jest to bowiem inteligentny dozownik leków, który ma wydawać lekarstwa według wytycznych określonych przez lekarza i przypominać o ich zażywaniu.

Sprzęt łączy się z domową siecią, a powiadomienia o konieczności przyjęcia lekarstwa wysyła na smartfona. Z poziomu dedykowanej aplikacji użytkownicy mogą określać wielkość porcji danego leku i czas jego przyjmowania oraz sprawdzać jego pozostałą ilość. Sprzęt w sprzedaży pojawi się w lecie w cenie 999 dol., ale osoby, które składają zamówienia teraz mogą nabyć go za 399 dol.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/3]

Bioniczny opuszek palca

Zespół naukowców z Politechniki Federalnej w Lozannie opracował sztuczny opuszek palca, który ma rozpoznawać fakturę materiałów. Umożliwić ma to osobom, które przeszły amputację palców lub większych fragmentów kończyć, określanie różnicy między powierzchniami różnych materiałów/przedmiotów. Poniżej znajdziecie materiał, na którym Dennis Aabo Sørensen opowiada o wrażeniach z korzystania z tego rozwiązania.

Amputee Feels Texture with a Bionic Fingertip

Twórca 4chana pracuje dla Google'a

Christopher Poole
Christopher Poole© wikipedia

Christopher Poole, który znany jest także jako Moot, dostał pracę w firmie z Mountain View. Google nie ujawniło jeszcze czym będzie się zajmował twórca 4chana. Wiadomo jedynie, że pracę zawdzięcza 12-letniemu doświadczeniu w "tworzeniu internetowych społeczności".

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)