Tego budzika nie da się nienawidzić [wideo]

Dzwonek budzika wywołuje u Was nieprzyjemny dreszcz i skojarzenie z tym, co najgorsze? Być może ten budzik sprawi, że poranki staną się nieco przyjemniejsze.

fot. Flickr.com/ella propella/lic. CC
fot. Flickr.com/ella propella/lic. CC
Grzegorz Nowak

Dzwonek budzika wywołuje u Was nieprzyjemny dreszcz i skojarzenie z tym, co najgorsze? Być może ten budzik sprawi, że poranki staną się nieco przyjemniejsze.

Budzik to chyba najbardziej nielubiany gadżet codziennego użytku. Czy tego chcemy, czy nie, jego głośny, nieprzyjemny dźwięk wyciąga nas z błogich objęć snu, przywraca do rzeczywistości i przypomina o kolejnym dniu pełnym pracy. Szczęśliwie ktoś znalazł sposób na to, żeby uprzyjemnić poranki. Pozostaje pytanie, czy taki budzik będzie spełniał swoją funkcję.

Twórcą tego urządzenia jest Jamie McMahon z Uniwersytetu Dundee. Niezwykłość polega na zmianie dźwięku, jakim budzony jest właściciel. Zamiast uporczywego brzęczenia lub innego elektronicznie generowanego odgłosu jest relaksujące i spokojne uderzanie w struny.

Budzik wyposażono w cztery struny oraz mechanizm, który na nich gra, dzięki czemu urządzenie McMahona przypomina trochę prawdziwy instrument. Można go stroić podobnie jak gitarę - za pomocą czterech pokręteł regulujących naprężenie poszczególnych strun.

Zastanawiam się tylko, czy ten relaksujący, spokojny dźwięk będzie spełniał swoje podstawowe działanie - skutecznie wyrywał ze snu. Jak działa akustyczny budzik, możecie obejrzeć na poniższym wideo.

The Acoustic Alarm

Źródło: neatorama.com

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.