Telefon z projektorem na targach CES

Telefon z projektorem na targach CES

Telefon z projektorem na targach CES
Arkadiusz Gabrysiak
08.01.2009 07:00, aktualizacja: 15.03.2022 09:12

Firma Lighting Wireless zademonstrowała na odbywających się targach CES model telefonu komórkowego z projektorem na pokładzie.

Firma Lighting Wireless zademonstrowała na odbywających się targach CES model telefonu komórkowego z projektorem na pokładzie.

Firma Lighting Wilreless powstała kilka miesięcy temu wchłaniając mniejszą firmę, która opracowała model telefonu. Po zakupie wszelakich praw do telefonu Lighting Wireless zmodyfikowało go i dodało kilka funkcji - tak powstał telefon z projektorem o nazwie Bolt.

Urządzenie posiada projektor chińskiej produkcji z zakładów Butterfly Technology. Telefon z naładowaną baterią potrafi wyświetlić dwu godzinny materiał filmowy o rozmiarze z przedziału 36-64 cali. Ponadto do telefonu można podpiąć każde inne źródło takie jak np. Xbox czy PlayStation.

A sam telefon posiada dotykowy wyświetlacz o rozdzielczości 320 x 240 pikseli, aparat fotograficzny 3 megapiksele, Bluetooth oraz GPS. Sercem urządzenia jest chipset 100 MHz MTK 6225, a software'owo czuwa nad tym wszystkim system oparty na środowisku JAVA.

Producent planuje wypuścić tylko kilka tysięcy egzemplarzy tego telefonu, tak aby zwrócić uwagę na swoją markę. Masowa produkcja rozpocząć się ma wraz z powstaniem ulepszonej generacji telefonu z systemem operacyjnym Windows Mobile oraz lepszą baterią, która teraz potrafi wytrzymać około 2-3 godziny ciągłej rozmowy. Ulepszony model ma zostać zaprezentowany za kilka miesięcy na targach CeBIT.

Źródło: Gearlog

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)