Telewizja 3D w USA za trzy lata. Będzie sukces?

Fot. na licencji CC Arnett Gill Flickr
Fot. na licencji CC Arnett Gill Flickr
Blomedia poleca

01.07.2010 12:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wiemy już jak technologia 3D przeznaczona dla kin domowych radzi sobie za wielką wodą obecnie. A co będzie za 3 lata?

[url=/images/2010/07/Fot.-na-licencji-CC-Arnett-Gill-Flickr.jpg]

Wiemy już jak technologia 3D przeznaczona dla kin domowych radzi sobie za wielką wodą obecnie[/url]. A co będzie za 3 lata?

Firma In-Stat przeprowadziła analizę rynku amerykańskiego pod kątem technologii 3D. Przewidywania są bardzo pozytywne. Według analityków w latach 2010-2011 sprzedaż paneli 3D wzrośnie o 231 procent podwajając ilość działających telewizorów 3D w tym regionie. W roku 2013 już co piąty telewizor kupowany w USA ma oferować wsparcie dla 3D.

Wysoka rozdzielczość wywołała falę aktywności niespotykanej na rynku amerykańskim od czasu wprowadzenia kolorowej telewizji - powiedziała Stephanie Ethier z In-Stat. Telewizja trójwymiarowa ma być kolejną, znaczącą innowacją dla domowego centrum rozrywki.

Z analizy dowiadujemy się także o sektorach rynku, które nie będą miały tyle szczęścia co panele 3D. Według raportu produkty takie jak odtwarzacze mp3, przenośne konsole do gier i komputery stacjonarne PC będą traciły na popularności w  latach 2012-2013.

Większym zainteresowaniem mają cieszyć się w USA telefony komórkowe z rozbudowanymi funkcjami i na przykład czytniki e-booków. Popularność tych ostatnich ma podobno w tym roku wzrosnąć dwukrotnie w stosunku do roku 2009.

Źródło: TechSfera

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)