Telewizja internetowa. Najlepsze polskie serwisy [TOP 10]

Telewizja internetowa. Najlepsze polskie serwisy [TOP 10]

Telewizja (Fot. Flickr/x-ray delta one/Lic. CC by-sa)
Telewizja (Fot. Flickr/x-ray delta one/Lic. CC by-sa)
Mariusz Kosakowski
19.11.2010 16:35, aktualizacja: 14.01.2022 14:31

Dziś już nie trzeba posiadać anteny, żeby mieć dostęp do ulubionych audycji tv. Telewizja internetowa może być oglądana na ekranie laptopa lub na zwykłym telewizorze. Poniżej prezentujemy Wam najlepsze miejsca w Sieci gdzie można ją znaleźć.

Dziś już nie trzeba posiadać anteny, żeby mieć dostęp do ulubionych audycji tv. Telewizja internetowa może być oglądana na ekranie laptopa lub na zwykłym telewizorze. Poniżej prezentujemy Wam najlepsze miejsca w Sieci gdzie można ją znaleźć.

ipla.tv

Listę najlepszych otwiera ipla.tv, platforma założona w 2008 roku przez spółkę Redefine. Ipla to nie tylko odbiór internetowej transmisji na żywo największych wydarzeń kulturowych, sportowych i muzycznych.

To także baza materiałów VoD, gdzie można oglądać prócz wiadomości i seriali powtórki wydarzeń kulturalnych itp. Podczas transmisji da się rozmawiać z przyjaciółmi przez dołączony do platformy komunikator.

Telewizja internetowa Ipla.tv ma także strefę VIP. Użytkownik jest tu traktowany na specjalnych warunkach. Może spodziewać się wyższej jakości, dodatkowych funkcji i specjalnej oferty programowej.

onet.tv

Multimedialna platforma internetowa należąca do serwisu onet.pl. Wystartowała w czerwcu 2007 roku i ma charakter informacyjno-edukacyjno-rozrywkowy, na początku tego roku liczyła blisko 40 tys. materiałów wideo.

W ofercie ma 16 kanałów tematycznych.

Telewizja internetowa pod logo Onetu oferuje możliwość oglądania przez 24 godziny na dobę najpopularniejszych na świecie serwisów informacyjnych takich jak Russia Today, France 24, Euronews czy Al Jazeera English.

Są to serwisy przeważnie w języku angielskim. Treści multimedialne do platformy dostarczają również CNN, Reuters, Associated Press, Fashion TV. Z Polski są to głównie telewizje ze stajni TVN.

wp.tv

Telewizja internetowa należąca do Wirtualnej Polski ma 12 kanałów. Telewizja ruszyła w styczniu 2007 roku, można w niej oglądać za darmo przeszło 20 tys. materiałów wideo.

Dziennie przybywa ich ponad 50. Telewizja prócz kanałów tematycznych bazuje na cyklicznych programach autorskich i materiałach od dostawców zagranicznych i krajowych.

interia.tv

Trzeci z dużych graczy na polskim rynku internetowym również ma telewizję internetową w swojej ofercie. Oferuje najmniej, bo 11 kanałów tematycznych.

tvscreen.pl

To kino, telewizja internetowa i platforma VoD oferująca premiery filmów fabularnych i innych form. Aby cieszyć się treściami multimedialnymi trzeba mieć łącze o minimalnej przepustowości 1 Mb/s, Microsoft Silverlighta lub Flasha.

iplex.pl

iplex.pl jest filmowym serwisem VoD, który powstał w 2008 roku i z którego można korzystać za darmo. Serwis udostępnia filmy reprezentujące kinematografię polską, europejską i światową.

Filmy zagraniczne są prezentowane z oryginalną ścieżką dźwiękową i polskimi napisami. Prócz samych filmów można również poczytać o reżyserach i odtwórcach głównych ról.

cineman.pl

To telewizja internetowa, która oferuje filmy fabularne, historyczne, dokumentalne, a nawet bajki już od 2007 roku. Za dostęp do materiałów trzeba zapłacić. Treści da się ściągnąć na dysk.

tv.wrzuc.to

Jest to bardzo specyficzna alternatywa dla telewizji internetowej. To swego rodzaju katalog filmów, który tworzą użytkownicy Sieci poprzez wstawanie linków do materiałów multimedialnych.

Serwis oferuje 25 kategorii, które można oglądać bez limitu i za darmo.

lookr.tv

Telewizja internetowa zaproponowana przez lookr.tv to m.in. kanały poświęcone serwisom fotka.pl lub blip.pl. Istotą telewizji są emisje na żywo, zawsze od godz. 18:00.

tv.idg.pl

To telewizja internetowa nastawiona na wiadomości i materiały multimedialne ze świata nowych technologii, od biznesu przez sprzęt po relacje z konferencji.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)