Telewizor Ikei to bubel?

Telewizor Ikei to bubel?

Ikea Uppleva (fot. m3.idg.se)
Ikea Uppleva (fot. m3.idg.se)
Marcin Honkisz
19.06.2012 09:30, aktualizacja: 10.03.2022 14:02

Dwa miesiące temu informowaliśmy o tym, że Ikea zamierza sprzedawać własny telewizor. Teraz przyszedł czas na pierwsze opinie.

Dwa miesiące temu informowaliśmy o tym, że Ikea zamierza sprzedawać własny telewizor. Teraz przyszedł czas na pierwsze opinie.

Zestaw Uppleva wydaje się strzałem w dziesiątkę. Ujednolicony system audio-video zawierający w sobie Blu-ray, system głośnikowy oraz – przede wszystkim telewizor. Całość estetycznie zabudowana w swego rodzaju meblościance tworzącej spójną całość.

Pierwsze wrażenie jest pozytywne – gotowy system, idealnie wpasowujący się w ikeowy design wnętrza. Pierwsze zestawy Uppleva właśnie pojawiły się w sieci – szwedzki portal M3 już zdążył przyjrzeć się z bliska możliwościom systemu. Czy w parze z wygodą idzie funkcjonalność?

Niestety, ale okazuje się, że telewizor montowany w zestawie jest, mówiąc delikatnie, fatalny. Fachowcy z M3 dość dokładnie przyjrzeli się wszystkim funkcjom i konkluzja jest jedna – dźwięk OK, obraz to nieporozumienie.

Pilot również nie zachwyca (fot. m3.idg.se)
Pilot również nie zachwyca (fot. m3.idg.se)

Wygląda na to, że Ikea, jako zupełnie niedoświadczony gracz na rynku multimediów, zwracała uwagę tylko na koszty. Najsłabszym punktem telewizora jest matryca: brak czerni, kiepskie odwzorowanie kolorów, szumy. Słowem: sprzęt z poprzedniej epoki.

Również testerzy z M3 zwracają uwagę na ogrom niedociągnięć w platformie Smart TV: niedoróbki programowe, błędne działanie, zawieszanie się… lista jest długa. Wygląda na to, że nieźle grający system głośnikowy 2.1 to przypadek.

Już niedługo powinniśmy się na własne oczy (i uszy) przekonać, jak Uppleva wygląda w rzeczywistości. Ikea zapowiada polską premierę na jesień tego roku. Niestety, wygląda na to, że chyba nie ma na co czekać…

Źródło: m3.idg.se

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)