Tęskniliście za Wiedźminem? Netflix ma dla was niespodziankę

Netflix zaprasza na dodatkowe 12 minut w świecie Geralta z Rivii. Klip na YouTube jest filmowym bestiariuszem, prezentującym stwory zamieszkujące świat Wiedźmina.

Kadr z wiedźmińskiego bestiariusza przygotowanego przez Netflix
Kadr z wiedźmińskiego bestiariusza przygotowanego przez Netflix
Źródło zdjęć: © YouTube

14.05.2020 | aktual.: 21.05.2020 15:04

Zanim jednak rzucicie się do oglądania, pamiętajcie, że klip przygotowany przez Netflix jest jednym wielkim spoilerem. Jeśli (jakimś cudem) nie obejrzeliście jeszcze Wiedźmina, zostawcie sobie tę przyjemność na później. Pozostałych zapraszamy do seansu.

Co dokładnie znajduje się w 12-minutowym klipie? Omówienie wszystkich bestii, z którymi zetknął się Henry Cavill na planie serialu. Na pierwszy ogień idzie kikimora, zmora nawiedzająca swoje ofiary we śnie, której genezę znajdziemy w mitologii słowiańskiej.

W filmie nie brakuje informacji o strzygach (słowiańskich kuzynach wampirów), dżinach (które niewiele mają wspólnego z disney’owskim Aladynem) czy selkimorach (coś jak syreny, tylko mniej przyjazne). Opisy są bardzo bogate, zawierają środowiska, w których dana bestia żeruje najchętniej, a także umiejscawia je w świecie Geralta z Rivii.

Skąd wzięły się potwory w Wiedźminie? | Bestiariusz | Netflix

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.