Tęskniliście za Wiedźminem? Netflix ma dla was niespodziankę

Tęskniliście za Wiedźminem? Netflix ma dla was niespodziankę

Kadr z wiedźmińskiego bestiariusza przygotowanego przez Netflix
Kadr z wiedźmińskiego bestiariusza przygotowanego przez Netflix
Źródło zdjęć: © YouTube
14.05.2020 19:29, aktualizacja: 21.05.2020 15:04

Netflix zaprasza na dodatkowe 12 minut w świecie Geralta z Rivii. Klip na YouTube jest filmowym bestiariuszem, prezentującym stwory zamieszkujące świat Wiedźmina.

Zanim jednak rzucicie się do oglądania, pamiętajcie, że klip przygotowany przez Netflix jest jednym wielkim spoilerem. Jeśli (jakimś cudem) nie obejrzeliście jeszcze Wiedźmina, zostawcie sobie tę przyjemność na później. Pozostałych zapraszamy do seansu.

Co dokładnie znajduje się w 12-minutowym klipie? Omówienie wszystkich bestii, z którymi zetknął się Henry Cavill na planie serialu. Na pierwszy ogień idzie kikimora, zmora nawiedzająca swoje ofiary we śnie, której genezę znajdziemy w mitologii słowiańskiej.

W filmie nie brakuje informacji o strzygach (słowiańskich kuzynach wampirów), dżinach (które niewiele mają wspólnego z disney’owskim Aladynem) czy selkimorach (coś jak syreny, tylko mniej przyjazne). Opisy są bardzo bogate, zawierają środowiska, w których dana bestia żeruje najchętniej, a także umiejscawia je w świecie Geralta z Rivii.

Skąd wzięły się potwory w Wiedźminie? | Bestiariusz | Netflix

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)