Tesla: subskrypcja na autonomiczną jazdę już na początku 2021 roku

Tesla: subskrypcja na autonomiczną jazdę już na początku 2021 roku

Samochód Tesla Model S
Samochód Tesla Model S
Źródło zdjęć: © Getty Images
Mateusz Czerniak
22.12.2020 09:26

Elon Musk potwierdził, że Tesla planuje wypuścić pakiet oprogramowania pełnej jazdy autonomicznej (Full Self-Driving - FSD) w ramach miesięcznej subskrypcji już na początku 2021 roku. Jednak, jak pisze portal "Electrek", użytkownicy Tesli powinni się spodziewać wysokiej ceny za tę funkcję.

Na początku tego roku "Electrek" informował o tym, że Tesla pracuje nad płatnym abonamentem na taki pakiet. Później szef firmy Elon Musk potwierdził, że Tesla planuje uruchomić taką opcję "pod koniec roku".

W ciągu ostatnich kilku miesięcy firma najpewniej trzymała się tej linii czasowej, ponieważ widać było, jak Tesla przygotowywała się do uruchomienia subskrypcji Full Self-Driving wraz z aktualizacjami.

Jednak teraz Musk potwierdził na Twitterze, że start modelu abonamentowego został przesunięty na "początek 2021 r.": Szef Tesli stwierdził też, że zakup pakietu FSD pozostanie najlepszą opcją finansową.

Najlepsza opcja

– Powinienem powiedzieć, że kupno FSD jako opcji nadal będzie miało sens, ponieważ naszym zdaniem to inwestycja w przyszłość. I jesteśmy przekonani, że jest to inwestycja, która zwróci się konsumentowi z korzyścią dla niego. Moim zdaniem kupno opcji na FSD jest czymś, czego ludzie nie będą żałować – powiedział.

Mimo wszystko taki abonament może mieć większy sens dla osób wynajmujących swoje pojazdy i tych, którzy nie chcą zobowiązać się do zapłacenia pełnej ceny Full Self-Driving, która ostatnio została zwiększona do 10 tys. dolarów

Musk zapowiedział, że rozważy również możliwość przeniesienia pakietu Full Self-Driving na inny samochód przez nabywców Tesli, jeśli będą chcieli go zmodernizować, o co prosiło wielu właścicieli tych samochodów. Nie podjął jednak ostatecznej decyzji co do tej możliwości.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)