TGS 08: Miyamoto nagrodzony

TGS 08: Miyamoto nagrodzony12.10.2008 14:49
TGS 08: Miyamoto nagrodzony
Igor Chrustek

Gdyby nie ten człowiek, kto wie, jak dzisiaj by wyglądały gry wideo. To właśnie on, Shigeru Miyamoto, tchnął życie w rozpikselizowane ludziki. Dzięki niemu przemysł growy stoi dziś na równi z tym filmowym i muzycznym. Ojciec Mariana i Luigiego zapisał się w kartach historii, niczym Lechu Wałęsa. Dziś, po ponad trzydziestu latach pracy dla Nintendo został odznaczony podczas tegorocznej edycji Tokyo Game Show. Nagroda została wręczona za wkład w przemysł elektronicznej rozrywki. Minister of Economy, Trade and Industry Prize jest drugim tego typu wyróżnieniem.

Gdyby nie ten człowiek, kto wie, jak dzisiaj by wyglądały gry wideo. To właśnie on, Shigeru Miyamoto, tchnął życie w* rozpikselizowane ludziki*. Dzięki niemu przemysł growy stoi dziś na równi z tym filmowym i muzycznym. Ojciec Mariana i Luigiego zapisał się w kartach historii, niczym Lechu Wałęsa. Dziś, po ponad trzydziestu latach pracy dla Nintendo został odznaczony podczas tegorocznej edycji Tokyo Game Show. Nagroda została wręczona za wkład w przemysł elektronicznej rozrywki. Minister of Economy, Trade and Industry Prize jest drugim tego typu wyróżnieniem.

W 1998 roku Shigeru otrzymał nagrodę Academy of Interactive Arts and Science za poniekąd zrewolucjonizowanie przemysłu gier wideo i nadanie im właściwego kierunku dalszego rozwoju. Po dziesięciu latach Miyamoto został doceniony tak prestiżowym tytułem. Ponownie. Gratulujemy Shigeru!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)