The Imaginarium of Doctor Parnassus - zobacz plakat nowego filmu Terry'ego Gilliama

The Imaginarium of Doctor Parnassus - zobacz plakat nowego filmu Terry'ego Gilliama
Michał Matuszewski

14.02.2009 12:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

The Imaginarium of Doctor Parnassus to jedno z tych dzieł, które w historii kinematografii zapisze się także z pozafilmowych powodów. To ostatni film, w którym wystąpił przedwcześnie zmarły u progu wielkiej kariery Heath Ledger. Prac jednak nie przerwano na długo, a reżyser tak zmienił zamysł, że rolę Ledgera dokończyło trzech innych znakomitych aktorów: Johnny Depp, Jude Law i Colin Farrel.  Datę światowej premiery ustalono na 6 czerwca. W rozwinięciu plakat (ze wschodu) nowego filmu Terry'ego Gilliama - jednego z najciekawszych twórców filmowych, byłego Monty Pythona.

*The Imaginarium of Doctor Parnassus *to jedno z tych dzieł, które w historii kinematografii zapisze się także z pozafilmowych powodów. To ostatni film, w którym wystąpił przedwcześnie zmarły u progu wielkiej kariery Heath Ledger. Prac jednak nie przerwano na długo, a reżyser tak zmienił zamysł, że rolę Ledgera dokończyło trzech innych znakomitych aktorów: Johnny Depp, Jude Law i Colin Farrel.  Datę światowej premiery ustalono na 6 czerwca. W rozwinięciu plakat (ze wschodu) nowego filmu Terry'ego Gilliama - jednego z najciekawszych twórców filmowych, byłego Monty Pythona.

Obraz
© [źródło](http://niezlekino.pl/images/2009/02/imaginarium_parnassus.jpg)

The Imaginarium of Doctor Parnassus to opowieść o podejrzanie długowiecznym właścicielu dziwnego cyrku, który odkrywa przed widzami świat nieskończonych możliwości, sam skrywa jednak mroczną tajemnicę. W rolę tytułowego doktora wcieli się Christopher Plummer. Ponadto zobaczymy m in. Toma Waitsa.

W październiku prezentowaliśmy garść zdjęć Ledgera z planu filmu, ujawnionych już po jego śmierci. W tamtym wpisie znajdziecie także teaser, w którym Gilliam opowiada o swoim filmie

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)