Thelonious - WordPress 3.0 to cudo! Sprawdźcie nowe funkcje

Thelonious - WordPress 3.0 to cudo! Sprawdźcie nowe funkcje

Thelonious - WordPress 3.0 to cudo! Sprawdźcie nowe funkcje
Gniewomir Świechowski
18.06.2010 12:50

Dziś pojawiło się trzecie, naprawdę rewolucyjne wydanie CMSa WordPress. Aktualizuje się bez problemu, zawiera kilka rewelacyjnych funkcji i możliwości spersonalizowania swojego serwisu w stopniu wcześniej nieosiągalnym. Sprawdź co się zmieniło!

Dziś pojawiło się trzecie, naprawdę rewolucyjne wydanie CMSa WordPress. Aktualizuje się bez problemu, zawiera kilka rewelacyjnych funkcji i możliwości spersonalizowania swojego serwisu w stopniu wcześniej nieosiągalnym. Sprawdź co się zmieniło!

Lista zmian:

 • Podczas instalacji, możemy wybrać dowolny login dla konta administracyjnego.
 • Zaktualizowano również wygląd części administracyjnej. Jest bardziej przejrzysta i (choć to może być tylko moje wrażenie) działa szybciej, niż interfejs poprzednich wersji.
 • Aktualizacja wszystkich elementów strony od samego WP, praz tematy graficzne i wtyczki jest teraz możliwa z jednej zakładki. Dodatkowo, można hurtem aktualizować wszystkie wtyczki, czego mi np. bardzo brakowało.
 • Dla początkujących, pojawiła się pomoc kontekstowa na wszystkich ekranach.
 • Nowym domyślnym tematem graficznym jest \Twenty Ten. Jest przejrzysty, zawiera kilka bardzo interesujących funkcji i idealnie demonstruje kilka innych zmian w WP.
 • Możemy teraz bez ingerowania w kod szablonu zmienić nagłówek, tło bloga.
 • Istnieje możliwość tworzenia własnych, spersonalizowanych, kaskadowych menu, które możemy dzięki nowemu widżetowi umieścić niemalże wszędzie. Dodatkowo, możemy zdefiniować im przyjazne dla wyszukiwarek i czytelnika linki.
 • W Theloniusie możemy zdefiniować zupełnie nowe typy postów i stron. Wymaga to pogrzebania w bebechach WordPressa, ale będzie niezastąpione dla osób, które prowadzą za pomocą WordPressa sklep, czy komercyjną stronę.
 • WordPress od teraz integruje się z serwisami skracającymi linki.
 • Poprawiono ponad 1,2 tys. różnych drobnych błędów i niedoróbek.
 • I last, but not the least: Pojedyncza instalacja WordPressa może obsługiwać teraz wiele blogów. Wydanie MU zostało połączone z normalnym WP.

Wszystko to możecie również zobaczyć dzięki Wordpress.tv, lub jeśli potrzebujecie dokładniejszych informacji zerknąć na Codex.

Aktualizację swojego prywatnego bloga przeprowadziłem bez jednego zgrzytu. a wszystkie wtyczki ładnie zintegrowały się z nowym wydaniem, choć ich kompatybilność nie została jeszcze sprawdzona. Podejrzewam, że większość z was tak jak ja, wprowadzała na swoich blogach własne modyfikacje do szablonu. Ich przeniesienie może zająć 2-3h, więc na razie wstrzymuję się z przesiadką na nowy temat graficzny, ale krótkie testy pokazują, że jest naprawdę przyjemny dla oka i gotowy by użyć wszystkich zabawek oferowanych przez WP 3.0.

Podzielcie się poniżej swoimi doświadczeniami we wdrażaniu Thelonious'a i kompatybilnością kluczowych wtyczek. WP Super Cache, All-inOne SEO, Microkid's Related Posts, FancyBox for WordPress, Smart Youtube zdają się działać bez najmniejszego problemu.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)