Thermaltake Core P7 TG: obudowa o prestiżowym designie i modularnej konstrukcji
Kiedy w pełni przeszklone obudowy mało kogo już dziwią, warto zaryzykować jeszcze więcej ekstrawagancji. Tą drogą ruszył Thermaltake, tworząc produkt dla entuzjastów chłodzenia cieczą. Czym wyróżnia się nietypowy Core P7 TG?
Możliwość postawienia, położenia bądź zawieszenia
Thermaltake Core P7 TG to obudowa typu Full Tower, którą ciężko pomylić z jakąkolwiek inną. Producent wykonał ją ze stali i hartowanego szkła o grubości 5 mm, do głównej części dołączając dwie boczne. Osadzono je na mocnych zawiasach i zapewniono kilka różnych możliwości pionowego ustawienia, m.in. pod kątem 45 lub 90 stopni względem centralnej części.
Potężna obudowa ma wymiary 135 × 62,7 × 33,3 cm i wagę 25,5 kg. Może znajdować się w pozycji poziomej, pionowej lub po prostu być zawieszona na ścianie (opcjonalny adapter).
Przedni panel znalazł się na krawędzi bocznej sąsiadującej z prawym skrzydłem, a składają się na niego przycisk włącznika i reset oraz po dwa złącza: USB 2.0, USB 3.0 oraz audio jack.
Duża pojemność i pełne wsparcie chłodzenia cieczą
W obudowie zmieszczą się płyty główne w formacie od mini ITX aż po E-ATX włącznie. Zasilacz może mieć do 20 cm głębokości, karta graficzna długość do 57 cm, a wieżowe chłodzenie procesora do 18 cm wysokości. Do dyspozycji użytkownika trafia aż 8 slotów rozszerzeń.
Thermaltake zadbał o miejsce dla nawet 7 dysków twardych: pojedynczy 2,5”/3,5” obok płyty głównej, kolejne dwa 3,5” lub trzy 2,5” w części centralnej oraz ostatnie trzy 2,5”/3,5” montowane na odwrocie stalowej tacki z płytą główną.
Chłodzenie w klasyczny sposób zapewnią cztery wentylatory 12-cm lub trzy 14-cm – każdy z takich zestawów zmieści się w części głównej oraz na każdym ze skrzydeł. W przypadku chłodzenia cieczą przygotowano miejsce na maksymalnie trzy rezerwuary i trzy radiatory w rozmiarze do 420 lub 480 mm, każdy w oddzielnej części obudowy.
Obudowa dla największych fanów podświetlenia RGB
Produkty takie jak Core P7 TG skutecznie przypominają o tym, jakie znaczenie zyskało eksponowanie podzespołów zestawu komputerowego. Dotychczas utożsamiane raczej z oficjalnymi imprezami dla entuzjastów moddingu, dziś za sprawą popularności podświetlenia RGB coraz częściej gości w wydajnych domowych desktopach.
Na nową obudowę Thermaltake’a zdecydują się jednak wyłącznie najwięksi entuzjaści wizjonerskiego designu. Pierwszym czynnikiem będzie niemały koszt jej wypełnienia dwoma bądź trzema układami chłodzenia cieczą, a kolejnym cena Core P7 TG ustalona na 299 dol. - ponad 1200 zł. Obudowa jest już dostępna w sprzedaży.