Asus TUF Z270 Mark 1: flagowa płyta główna dla Intela Kaby Lake

Znamy już całą linię nowych płyt Asusa dla 7. generacji procesorów Intela. Największe wrażenie robi flagowy model z serii TUF: zarówno designem jak i absolutnie topową specyfikacją. Czym ma do siebie przekonać graczy?

Asus TUF Z270 Mark 1: flagowa płyta główna dla Intela Kaby Lake
Jarosław Balcerzak

Podzespoły dla graczy i overclokerów

Seria Asus TUF na przestrzeni lat wyrobiła już sobie markę sprzętu dla najbardziej wymagających entuzjastów. Na tak oznaczone modele płyt głównych trafiały wyłącznie najwyższej klasy, high-endowe podzespoły dedykowane najzamożniejszym graczom i ambitnym overclockerom. Nie mniej zaawansowana będzie najnowsza generacja.

Płyta w standardzie ATX standardowo już dysponuje potężnym radiatorem na niemal całej powierzchni, po przeciwnej stronie wspierana niewiele mniejszym backplatem. Masywna obudowa sekcji zasilania skrywa wentylator 40 mm, którego zadaniem jest utrzymanie wzorowych temperatur podczas OC. Nie zabrakło także diodowego podświetlenia Asus Aura RGB.

Obraz

Wysoko taktowany RAM i potężna sekcja zasilania

Płyta korzystać będzie z chipsetu Intel Z270 Express, a zasilanie zapewnią jej dwie wtyczki: standardowa 24-pin oraz pojedyncza 8-pinowa. Podstawka to znane już 1151, na którym działać mogą także procesory z serii Skylake. Na maksymalnie 64 GB pamięci RAM typu DDR4 wyznaczono cztery gniazda, umożliwiające jej podkręcenie do 3866 MHz.

Na portach PCI Express 3.0 x16 możemy zainstalować do trzech kart graficznych – przy pełnym obłożeniu gniazda będą pracować odpowiednio: x16, x8 i x4. Ponadto płyta dysponuje także trzema slotami PCI Express x1, dwoma złączami M.2 (32 Gb/s) oraz sześcioma SATA 3.

Obraz

Na komplet złącz składają się: dwa porty USB 3.1 (jeden klasyczny, drugi USB-C), kolejne dwa USB 3.0, cztery USB 2.0, HDMI 1.4, DisplayPort 1.2, dwa gigabitowe LAN (Intel I219-V) i dwa porty diagnostyczne TUF Detective. Towarzyszy im także wygodny przycisk resetu BIOSu. Na PCB trafiły dwa interfejsy USB 3.0 i kolejne dwa USB 2.0 do podłączenia złącz na obudowie.

Spory nacisk położono na sekcję zasilania w układzie 8-2-2, skonstruowaną w oparciu o najwyższej klasy podzespoły: kondensatory 19K Black Metallic, dławiki MicroFine Alloy i układy NexFET PW. Nie zabrakło również adekwatnej jakości układu audio w standardzie HD 7.1 (Supreme FX), korzystającego z kodeka ALC-S1220 i kondensatorów marki Nichicon.

Obraz

Kosztowna płyta segmentu super premium

Na krótko przed zbliżającą się premierą Asus dobitnie przypomina jak wysokiej klasy sprzęt potrafi dostarczyć. Znaczący jest już sam fakt, że przy nowym TUF-ie skromnie prezentują się nawet produkty z serii Republic of Gamers tego samego producenta. Szkoda jedynie ceny, która z całą pewnością będzie wynosiła powyżej 1200 zł. Jej dokładną wysokość oraz datę premiery poznamy zapewne już wkrótce.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (1)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.