Tinitell. Prosty i praktyczny telefon dla dziecka

Tinitell. Prosty i praktyczny telefon dla dziecka

Tinitell. Prosty i praktyczny telefon dla dziecka
Adam Bednarek
09.05.2014 12:18, aktualizacja: 09.05.2014 14:04

A jego największą zaletą jest to, że... wygląda jak zegarek.

Smartwatch dla dziecka? Niekoniecznie, bo twórcy Tinitell postawili na prostotę. Zero ekraników, zero bajerów. Telefon ma służyć przede wszystkim do dzwonienia.

Obsługa Tinitell jest więc dziecinnie prosta. Przyciskiem odbiera się połączenia, a jeżeli to dziecko chce zadzwonić, naciska guzik i mówi, do kogo trzeba wykręcić numer. Te wpisują rodzice za pomocą smartfonowej aplikacji albo strony internetowej.

Halo, tato

Urządzenie rozpoznaje przypisany do numeru głos i wykonuje połączenie. Rodzic ma więc gwarancję, że dziecko nie będzie dzwonić tam, gdzie nie powinno.

Obraz

Smartfonowa aplikacja pozwala też śledzić właściciela Tinitella za sprawą nadajnika GPS. To też bardzo ważna i potrzebna funkcja. Jeżeli nie chcemy dzwonić do dziecka i pytać, gdzie jest i co robi, możemy łatwo to sprawdzić.

Wygoda i bezpieczeństwo

Wygląda na to, że Tinitell będzie naprawdę przydatnym gadżetem dla maluchów. Dobrze jest mieć kontakt z dzieckiem, ale nie zawsze chce się kupować pięciolatkowi smartfona. Tinitell będzie dobrym wstępem do technologii.

Obraz

Twórcy urządzenia zebrali na Kickstarterze ponad 100 tys. dol. (potrzebowali „tylko” stówy), więc na pewno trafi ono na sklepowe półki. Premiera w kwietniu, jeszcze możecie załapać się na egzemplarze w promocyjnej cenie. Kosztują 99 dol.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)