To PC, konsola czy ZX Spectrum?

To PC, konsola czy ZX Spectrum?

To PC, konsola czy ZX Spectrum?
Henryk Tur
17.02.2011 23:24, aktualizacja: 14.01.2022 13:51

Mamy rok 2011, konsole i komputery potrafią już stworzyć bardzo realistyczne światy, jednak wielu grrraczy tęskni do czasów, kiedy grafika była bardzo pikselowata. Ponieważ niektórzy z nich są twórcami gier, powstają tytuły, w przypadku których ciężko na pierwszy rzut oka powiedzieć, czy powstały na PC, konsolę, czy są z czasów ZX Spectrum i Commodore 64. Oto mały zestaw produkcji w stylu retro.

Tiny Barbarian

Obraz

Prosty platformer, który ujrzał światło dzienne w poprzednim miesiącu. Tytuł ten inspirowany jest opowiadaniem z Conanem w roli głównej - "Córka olbrzyma". Do pobrania stąd. Waga - 4,2 MB.

Tytuł ten żywcem przypomina barwne gry z automatów. I jak gry z tamtych czasów jest dziecinnie prosty, ale wciąga. Pobierzecie go z tego adresu.

Super Space Rubbish

Skoro już wspomniałem o automatach, nie sposób nie pokazać którejś z licznych wariacji Asteroids. Prezentowana na filmiku pozycja ma ukazać się w najbliższym czasie.

Aban Hawkins & the 1000 SPIKES trailer / Xbox Live indiegames

Czy powyższy filmik nie kojarzy Wam się z Montezuma Revenge albo Rick Dangerous? Jeśli pamiętacie tamte tytuły, to z pewnością zaskoczeniem będzie dla Was wieść, że gra Aban Hawkins & the 1000 Spikes ukazała się tylko na Xboxa 360. Koszt - 80 MSP, czyli 1 dolar.

Star Castle

Obraz

Star Castle to remake gry wydanej w 1980 roku. Absolutny klasyk automatów w wydaniu na rok 2011 ma 6,46 MB, do pobrania stąd.

Spiky Harold

Obraz

Tę pozycję miałem na swoim Commodore 16. Przygody jeżyka przemierzającego podziemia były na tyle wciągające, że pamiętam je do dziś. Gra wyglądała jak na zdjęciu powyżej, a po liftingu prezentuje się tak:

Obraz

Chcecie się pobawić? Pobierzecie grę stąd. Jak widać, dobre tytuły przetrzymają próbę czasu.

ZP2KX - Zombies and Pterodactyls 20XX

Teraz coś na Xboxa. ZP2KX: Zombies & Pterodactyls! to utrzymana w stylu retro zabawa multiplayer, w której można zmierzyć się z przyjaciółmi. Co prawda Black Ops to to nie jest, ale można się pobawić.

8 fast levels in The Deep Cave

Kolejna propozycja dla konsolowców lubiących retro. W tej grze na Xboxa gracz przemierza pełne niebezpieczeństw jaskinie. Za ile? Koszt to 80 MSP.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)