TOP 10: Eko prezenty na Dzień Ojca

TOP 10: Eko prezenty na Dzień Ojca17.06.2008 14:46
TOP 10: Eko prezenty na Dzień Ojca
Katarzyna Kieś

Uwaga wszystkie dzieci: małe, większe i całkiem duże. Przypominam, że 23 czerwca obchodzimy Dzień Ojca (święto celebrowane z mniejszą pompą niżeli Dzień Matki, ale równie ważne). Co można kupić tacie: nowoczesnemu, praktycznemu i zainteresowanemu ideami ochrony środowiska? Podpowiadam:

Uwaga wszystkie dzieci: małe, większe i całkiem duże. Przypominam, że 23 czerwca obchodzimy Dzień Ojca (święto celebrowane z mniejszą pompą niżeli Dzień Matki, ale równie ważne). Co można kupić tacie: nowoczesnemu, praktycznemu i zainteresowanemu ideami ochrony środowiska? Podpowiadam:

1.Bawełniany T- shirt nie tylko dla infromatyka – czyli jedynki i zera na koszulce. Bawełna jest w 100% proekologicznym surowcem, a po specyficznym nadruku każdy pozna tatę, który zna się na nowoczesnych technologiach.

2.Garnitur z PETów – konkretnie poddanych recyklingowi. Garnitur zrobiono z wełny i włókien syntetycznych (te pozyskano ze starych butelek PET). Wygląda na to, że kroi się nowy styl w modzie: z recyklingu. Garnitur kosztuje ok. 200$.

3.Eko – kosiarka do trawy – czyli kosiarka na napęd nożny. Nie zatruwa środowiska spalinami, nie zużywa energii elektrycznej, a przy okazji wyrabia kondycję. Można ją potraktować jako dobrego towarzysza do ogrodowego joggingu. Tatusiowie, którzy mają sporo łąki do koszenia mogą to robić elektryczną kosą.

Przynajmniej nie będą zatruwać środowiska spalinami.

4.Lampy solarne do ogrodu – to spodoba się każdemu ojcu, który posiada choć kawałek własnej ziemi. Można kupić tylko kilka sztuk, albo cały zestaw dla oświetlenia ogrodowych ścieżek. Zrobi się elegancko, nieco jaśniej i bardzo kameralnie.

5.Solarna latarka – nie ma chyba taty, który nie potrzebowałby mieć pod ręką tak niezbędnego gadżetu jak latarka. Tę zasilają baterie czerpiące energię z paneli słonecznych. Nie da się jej stłuc, jest odporna na zamoczenie i świeci wystarczająco jasno. Ideał prezentu dla taty.

6.Grill solarny – to kolejny gadżet, który powinien spodobać się wielu ojcom. Szczególnie tym, co czasem zapominają o kupnie węgla drzewnego. Teraz grilluje się na słońcu i dzięki słońcu: urządzenie posiada paraboliczny ekran, skupiający energię słońca, ktora służy do podgrzewania rusztu. Grillowanie bez węgla to jest to!

7.Eko -deska do windsurfingu – coś dla ojców, którzy uprawiaja sporty wodne. Deskę wykonano z bambusa, pianki polistyrenowej i plastiku pochodzących z recyklingu.

8.Portfel z plastiku poddanego recyklingowi – tata będzie trendy, jeśli pieniądze ulokuje w takim oto zabawnym, ale solidnym i kolorowym portfelu. Nowoczesne środki płatnicze wymagają równie nowoczesnych sposobów przechowywania.

9.Odtwarzacz mp3 na korbkę – rzecz zupełnie wyjątkowa i o absolutnie ekologicznym źródle zasilania: tata pokręci i będzie mu grało.

10.Solarna ładowarka do komórek i innych urządzeń – gadżet tyleż niezbędny co użyteczny i tani w eksploatacji. Absolutnie każdy tata będzie zachwycony! Tutaj macie wersję z kompletem końcówek.

Fot.: sxc

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)