TOP 10 najciekawszych i najbardziej stylowych stołów

TOP 10 najciekawszych i najbardziej stylowych stołów

TOP 10 najciekawszych i najbardziej stylowych stołów
Marek Maruszczak
22.10.2009 08:00, aktualizacja: 14.03.2022 10:32

Stoły kamienne, szklane, aluminiowe, a nawet stoły trawniki. Do konstrukcji tego pozornie nieskomplikowanego mebla można podejść niezwykle kreatywnie. Dowodem na to są stoły przedstawione w tym zestawieniu.

Stoły kamienne, szklane, aluminiowe, a nawet stoły trawniki. Do konstrukcji tego pozornie nieskomplikowanego mebla można podejść niezwykle kreatywnie. Dowodem na to są stoły przedstawione w tym zestawieniu.

  1. SliceBox
Obraz

Drewniany mebel dzięki losowym nacięciom na blacie, w razie potrzeby może zamienić się w cztery oddzielne stoły.

Projektanci: Voon Wong i Benson Saw.

  1. Agua
Obraz

Szkło na skałach? Choć wygląda równie dobrze to nie w tym przypadku. Trzy owalne „kamienie” stanowiące podstawę szklanego blatu są wykonane z masy tekturowej.

Obraz

Projektant: Domingos Tótora

  1. FUKU/TTON
Obraz

Po powrocie z pracy często ma się ochotę tylko na rozwalenie na ulubionej kanapie, włączenie telewizora i wyłożenie nóg na stół. Żona/dziewczyna zakłóca Twój odpoczynek narzekaniem na nogi na stole?

Załatwiamy sobie FUKU/TTON i mamy z głowy marudzenie. „Zdejmowalne” blaty nie tylko zamkną usta przesadnym pedantkom, ale też posłużą za siedzenia w japońskim stylu. No dobrze, może nie „przesadnym”, ale naprawdę lubię trzymać nogi na stole…

Projektant: Stephan Wootton

  1. Ripple
Obraz

Idealnie wykończona, falowana aluminiowa powierzchnie to mój faworyt w tym zestawieniu. Wszystkie stoły z serii Ripple zasługują na uwagę. Wygląd zawdzięczają frezowaniu metodą CNC 3D.

Obraz

Niestety przykładowa cena modelu z tej serii to 21 000 funtów.

Projektant: Lee J Rowland

  1. Ripple Interactive LED Coffee Table
Obraz

Cena: 1 500 - 2 100 USD sprawia, że stół nie wypada wcale tak źle na tle swojego poprzednika. Jeżeli uważacie, że elektronika powinna towarzyszyć człowiekowi także podczas śniadań, obiadów więcej kolacji to więcej o stole przeczytacie w tekście Oskara.

Projektanci z: Becouse We Can i Evil Mad Science

  1. Caesar Stone
Obraz

Połączenie kamienia i szkła z miejscem na książki oraz bocznym oświetleniem. Nietypowy wygląd i kolorystyka sprawiają, że stół nie pasuje do każdego wnętrza, jednak jeżeli już znajdzie miejsce odpowiednie dla siebie to będzie bardzo ciekawym niebieskim urozmaiceniem wystroju.

Projektant: Pedro Gomes

  1. Concerto
Obraz

Na fortepianie raczej jeść nie wypada. Wyjątkiem może być stół Concerto. Mebel nie tylko kształtem przypomina instrument muzyczny. Dzięki stacji dokującej do iPoda oraz zintegrowanym głośnikom możemy nadać każdemu posiłkowi odrobinę muzycznej oprawy.

Obraz

Projektant: Demian Repucci

  1. Indoor Grass
Obraz

Czyli odrobina zieleni w każdym salonie. Centralne miejsce blatu zajmuje rosnąca trawa. Rośliny można usunąć, a w ich miejsce wsypać lód, np. do chłodzenia szampana.

Projektant: jaimelynnc

  1. Tetra
Obraz

Stół poza standardowym blatem posiada cztery wysuwane szuflady, które poszerzają jego powierzchnię. Koszt mebla to 1 275 dolarów.

Projektant: Bernard Vuarnesson

  1. TABLE
Obraz

Czyli bardzo dosłowne podejście do tematu. Posiłek jest sponsorowany przez literkę „T”, a na pozostałych możemy sobie posiedzieć.

Obraz

Projektant: Toshinori Kamiya

Źródło: Toxel

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)