TOP 10: Najdroższe domy świata!

TOP 10: Najdroższe domy świata!

TOP 10: Najdroższe domy świata!
Damian Zarzycki
01.01.2010 17:00

W mediach trwa dyskusja, czy w czasach kryzysu ekonomicznego warto inwestować w nieruchomości. Z okazji Nowego Roku mogę życzyć czytelnikom Gadżetomanii (i sobie) nowego, wspaniałego domu. Najlepiej tak luksusowego jak jedna z posiadłości, które prezentuje serwis Bornrich. Oto przed Wami TOP 10 najdroższych domów świata!

W mediach trwa dyskusja, czy w czasach kryzysu ekonomicznego warto inwestować w nieruchomości. Z okazji Nowego Roku mogę życzyć czytelnikom Gadżetomanii (i sobie) nowego, wspaniałego domu. Najlepiej tak luksusowego jak jedna z posiadłości, które prezentuje serwis Bornrich. Oto przed Wami TOP 10 najdroższych domów świata!

  1. The Manor

Najdroższy dom świata mieści się w Los Angeles (a dokładniej w Holmby Hills). Oferuje 123 pokoje. Całość urządzona jest we francuskim stylu chateau i kosztuje około 450 milionów złotych. Posiadłość została zbudowana na polecenie hollywoodzkiego producenta - Aarona Spellinga. Więcej informacji znajdziecie na tej stronie internetowej.

  1. Fleur De Lys

Fleur-de-lys to figura heraldyczna w kształcie stylizowanego kwiatu lilii, która łączona jest często z monarchią francuską. Zamek został zbudowany w latach 90-tych na polecenie teksańskiego miliardera Davida Sapersteina. Podobnie jak najdroższy dom na świecie, posiadłość mieści się w Los Angeles (w Beverly Hills). Stylizowana jest na Pałac Wersalski. Dom oferuje 45 000 metrów kwadratowych przestrzeni i garaż na 9 samochód. Koszt? 370 milionów złotych. Więcej informacji znajdziecie na tej stronie internetowej.

  1. Updown Court

Posiadłość, która kosztuje 351 milionów złotych, mieści się w Windlesham (Wielka Brytania). Co oferuje? 103 pokoje, potężny ogród, kilka centrów rozrywki, własny tor do gry w kręgle, panic room itd. Na wyspach szepcze się, że całość jest większa niż Pałac Buckingham. Jako ciekawostkę mogę dodać, że zaledwie około 20 ludzi na świecie

stać na jej kupno i utrzymanie Więcej informacji na tej stronie internetowej.

  1. Villa Leopolda

Willa mieści się we Francji. Dom nosi nazwę Willa Leopolda, ponieważ w 1902 roku zbudował ją król Belgów, Leopold II. Następnie jej właścicielem był przez pewien czas Giovanni Agnelli, prezes koncernu FIAT. Położona nad francuską riwierą posiadłość oferuje 29 000 metrów kwadratowych przestrzeni, 11 sypialni i 14 łazienek. Koszt? Została wyceniona na 351 milionów złotych. Jako ciekawostkę mogę dodać (choć jest to tylko plotka!), że serwis Mowiepopolsku podaje, iż rosyjski miliarder - Michaił Prochorow kupił posiadłość za astronomiczną kwotę (źródła podają od 496 do 700 milionów dolarów). Miliarder wszystkiemu zaprzeczył.

  1. Albemarle House

Utrzymane w stylu neo-gregoriańskim domostwo, które kosztuje 300 milionów złotych zostało zaprojektowane przez Davida Eastona. Mieści się w Charlottesville, stan Wirginia (USA). Jako ciekawostkę mogę dodać, że w domostwie gościł swego czasu prezydent Thomas Jefferson. Zdjęcia z wnętrz znajdziecie na tej stronie intetnetowej.

  1. Tranquility

Posiadłość jest własnością Joel Horowitz - współtwórcy popularnego sklepu odzieżowego Tommy Hilfiger. W piwnicy znajduje się kolekcja 3 500 butelek wina. Dom posiada basen, atrium i kino dla 19 osób. Koszt? 300 milionów złotych. Plan oraz zdjęcia wnętrz znajdziecie na tej stronie internetowej.

  1. Villa La Palladiana

Dom znajduje się w Cap d’Ail (Francja). Właściciel będzie mógł cieszyć się, 9 łazienkami, basenem na zewnątrz, basenem w środku, sauną i centrum fitness. Jak widać na zdjęciu willa przyciąga dużą ilością balkonów i tarasów.  Całość kosztuje 228 milionów złotych.

  1. New York, N.Y.

Oczywiście dom znajduje się w Nowym Jorku. Został zaprojektowany przez C.P.H. Gilberta. Oferuje 21 000 metrów kwadratowych przestrzeni. Media spekulują, że New York, N.Y. jest najbardziej luksusowym domem w Nowym Jorku. Kosztuje 225 milionów złotych.

  1. Hummingbird Ranch

Posiadłość znajduje się w Simi Valley (Kalifornia). Została zaprojektowana przez Richarda Robertsona. W 1920 biznesmen o nazwisku Mayer postawił pierwsze budynki, które stoją do dziś. Co willa oferuje? Lądowisko dla helikopterów, czy też 6 domków dla gości. Warto dodać, że można wynająć willę i zorganizować tam bankiet albo wesele. Więcej zdjęć znajdziecie na tej stronie internetowej. Całość kosztuje 225 milionów dolarów.

  1. Cielo de Bonaire

Piękne domostwo znajduje się na wzgórzu pomiędzy Alcúdia, a Pollensa (Majorka). Posiada 8 łazienek, 8 sypialni, lądowisko dla helikoptera, łaźnię turecką, windę wewnątrz domu, jacuzzi i kort tenisowy. Całość została wyceniona na 222 milionów złotych. Więcej zdjęć i informacji znajdziecie na tej stronie interntetowej.

TOP powstał na podstawie informacji zawartych w magazynie Forbes.

Źródło: Bornrich

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)