Top 10 przydatnych... breloków do kluczy

Top 10 przydatnych... breloków do kluczy

Top 10 przydatnych breloków do kluczy
Top 10 przydatnych breloków do kluczy
Kira Czarczyńska
22.06.2011 17:00

Dzisiaj luźniejszy temat - właśnie skończył się oficjalnie rok szkolny, mamy przed sobą dwa miesiące wolnego. Będziemy w tym czasie robić różne rzeczy, do których czasami przydadzą się rozmaite "akcesoria". Zazwyczaj te, których nie mamy akurat przy sobie...

Dzisiaj luźniejszy temat - właśnie skończył się oficjalnie rok szkolny, mamy przed sobą dwa miesiące wolnego. Będziemy w tym czasie robić różne rzeczy, do których czasami przydadzą się rozmaite "akcesoria". Zazwyczaj te, których nie mamy akurat przy sobie...

Czego nigdy (albo niemal nigdy) nie zapominamy? Telefonu i kluczy. O ile jednak komórka nam się w tym zakresie nie przyda, o tyle już do kluczy można kilka najczęściej potrzebnych rzeczy przypiąć... Poniżej lista pomysłów.

  1. Brelok multitool (ze scyzorykiem!)

Powinien oczywiście być mały, ale zawierać w sobie użyteczne elementy. Zwykle jest to niewielkie ostrze, śrubokręt płaski i krzyżowy, kombinerki. Jeśli znajdziemy model z innymi praktycznymi narzędziami, tym lepiej.

  1. Brelok latarka

W sprzedaży są latareczki wodoodporne, o długości 3,5 centymetra, z jedną diodą - akurat na breloczek. Przyda się zarówno nocą w lesie, jak i przy próbie trafienia po ciemku kluczem do zamka.

  1. Brelok ze schowkiem, wodoodporny

W "popularnym serwisie aukcyjnym" znalazłam jakiś czas temu bardzo przydatny brelok: niewielki schowek z uszczelnieniem, do którego można wsadzić złożony banknot (albo coś innego niewielkiego). Pływałam z nim, działa! - kasa została sucha.

  1. Mały pendrive

Ważne, żeby miał solidny uchwyt do przyczepienia (nauczyłam się tego wtedy, kiedy poprzedni, plastikowy, po prostu mi się urwał...) Można na niego wrzucić zestaw narzędzi portable - zrobi się jeszcze bardziej użyteczny.

  1. Gwizdek ultradźwiękowy

To coś raczej dla właścicieli psów, którzy takich gwizdków używają do "komunikacji" ze swoim pupilem. Ja swój kupiłam z rzemykiem do zakładania na szyję, ale dopiero, kiedy przyczepiłam do kluczy, przestałam go zapominać.

  1. Brelok ratowniczy

To po prostu niewielka saszetka, w której znajduje się para rękawiczek lateksowych i maseczka do sztucznego oddychania. Pozwoli nam chronić siebie, jeśli będziemy musieli pomóc komuś innemu.

  1. Brelok z grawerem

Jakikolwiek brelok z wygrawerowanym naszym imieniem i ewentualnie telefonem kontaktowym może być pomocny, jeśli gdzieś klucze przypadkiem zostawimy. Może akurat znajdzie je ktoś uczciwy? (uwaga - nie grawerujemy nazwiska ani adresu, po co kusić złodziei?)

  1. Brelok keyfinder

To z kolei remedium na szukanie kluczy po całym domu. Brelok reaguje np. na gwizd i zaczyna sam wydawać dźwięki (a najczęściej też błyskać diodą). Szybko go dzięki temu zlokalizujemy.

  1. Brelok pływający

Jest kolorowy, dobrze widoczny i unosi się na wodzie zamiast tonąć, kiedy spadnie nam z pomostu do jeziora. Nie uniesie co prawda zbyt wiele, ale na np. klucz od domku czy pokoju hotelowego spokojnie wystarczy.

  1. Brelok z kompasem lub... GPS-em

Użyteczności kompasu nie trzeba chyba wyjaśniać nikomu, kto lubi aktywny tryb życia. Nowocześniejszą formą breloku z kompasem jest miniaturowy GPS, pozwalający zlokalizować swoje miejsce położenia z dokładnością do około 2 metrów. Jest to wersja znacznie okrojona w stosunku do np. nawigacji samochodowej, ale wystarcza do znalezienia drogi powrotnej czy zapisania lokalizacji ciekawego miejsca.

Osobiście do kluczy przyczepiłam sobie breloki z punktów: 1, 3, 4 i 5. Przydały mi się już nie raz, choć niestety nieco te klucze obciążają. A wy korzystacie z jakichś ciekawych breloków? Pochwalcie się!

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)