TOP 12 gier, które zmieniły świat

TOP 12 gier, które zmieniły świat

TOP 12 gier, które zmieniły świat
Damian
31.01.2009 17:00

Są gry słabe, średnie, świetne, genialne i takie, które zmieniły świat wirtualnej rozrywki. Są nawet takie, które przeniknęły do świata realnego. Jeszcze inne nie powinny w ogóle ujrzeć światła dziennego, ale nie o nich będę tutaj pisał. Zapraszam do zestawienia gier, które moim zdaniem wpłynęły na świat wirtualny oraz realny.

Są gry słabe, średnie, świetne, genialne i takie, które zmieniły świat wirtualnej rozrywki. Są nawet takie, które przeniknęły do świata realnego. Jeszcze inne nie powinny w ogóle ujrzeć światła dziennego, ale nie o nich będę tutaj pisał. Zapraszam do zestawienia gier, które moim zdaniem wpłynęły na świat wirtualny oraz realny.

Dobra, odważyłem się napisać tekst, pod którym będę besztany, wyzywany i pytany, dlaczego ta gra, a nie inna. Trenuję z Wii Fit, więc to prawie tak, jakbym był przypakowany, a poza tym mam pada i nie zawaham się go użyć, więc się was nie boję! Nie odważę się jednak ustawiać tych gier na poszczególnych pozycja, ponieważ jest to po prostu niewykonalne. Kolejność jest zupełnie przypadkowa.

Obraz
© [źródło](http://grrr.pl/images/2009/01/pes.jpg)

Pro Evolution Soccer

Dlaczego?! Bo tak! A już tak na poważnie, to była to pierwsza gra, która sprzeciwiła się hegemonii Eletronic Arts i FIFY. Gdyby nie Konami, to dostawalibyśmy jeszcze większego gniota niż teraz, a tak przynajmniej się starają. Z roku na rok jest coraz lepiej i może kiedyś EA Sports strzeli piękną bramkę z dystansu i nie będzie już musiało liczyć na samobója strzelonego sobie przez Japończyków.

Obraz
© [źródło](http://grrr.pl/images/2009/01/mgs.jpg)

Metal Gear Solid

Czy trzeba cokolwiek dodawać? Gra genialna i historyczna. Świetny klimat, fabuła i postać Solid Snake'a. Można powiedzieć, że jest on jak wino - im starszy tym lepszy! Obawiam się tylko, że powoli nadchodzi jego koniec, którego wielu z nas po prostu nie chce. Jedna z niewielu gier, która ewoluuje w dobrym kierunku.

Obraz
© [źródło](http://grrr.pl/images/2009/01/ff.jpg)

Final Fantasy

Szczerze powiem, że nie wiem co napisać i jak uzasadnić swoją decyzję. Powód jest prosty - najtrudniej jest pisać o rzeczach oczywistych. Najwspanialsza seria gier RPG, jakie kiedykolwiek powstały. Jej historia sięga 1987 roku, kiedy to w Japonii ukazała się jej pierwsza część. Dzisiaj wszystkich odsłon jest tak wiele, że prawie niemożliwym wydaje się ich zliczenie. Chyba można zaryzykować stwierdzenie, że wytwór Square-Enix (na początku tylko Square) był wzorem dla wielu innych twórców.

Obraz
© [źródło](http://grrr.pl/images/2009/01/mario1.jpg)

Mario

Każdy zna i każdy kiedyś grał w przygody nieco otyłego, ale sympatycznego i wąsatego hydraulika. Postać w czerwonym stroju i czapeczce tej samej barwy (to nie jest św. Mikołaj!) jest jedną z największych ikon rynku gier komputerowych. Kiedy myślę Mario, to od razu do głowy przychodzi mi kolejna myśl - definicja platformówki 2D. Swoją drogą to ciekawe, co ma pod tym beretem, bo tak ciągle walić głową w mur na pewno nie jest przyjemne.

Obraz
© [źródło](http://grrr.pl/images/2009/01/tombraider.jpg)

Tomb Raider

A może raczej Lara Croft. Postać, która w sposób niezwykły przeniknęła do świata realnego. Zdecydowanie najbardziej znana pani archeolog na całym globie. Długo walczyłem z myślą o umieszczeniu tej gry w zestawieniu, bo generalnie nie wniosła ona niczego specjalnego poza samą postacią. Zwyciężyła jednak koncepcja taka, jaką widzicie (czytacie).

Obraz
© [źródło](http://grrr.pl/images/2009/01/cs.jpg)

Counter Strike

Head Shot! Head Shot! Head Shot! Chyba najbardziej znana kwestia w Counter Strike'u. Ta gra znalazła się w zestawieniu, ponieważ jest to najlepsza i zaraz najbardziej znana "strzelanka" sieciowa. Jej popularność cały czas rośnie albo przynajmniej utrzymuje się na równym, bardzo wysokim poziomie. Sam z chęcią wchodzę sobie na różne serwery, aby wyżyć się w prosty, ale jakże przyjemny sposób.

Obraz
© [źródło](http://grrr.pl/images/2009/01/wow.jpg)

WoW

Kolejna oczywista pozycja na tej liście. o prostu nie mogło jej zabraknąć. Bardzo mocno przeniknęła nawet do świata realnego, niestety w sposób tragiczny. Wiele osób poniosło śmierć, z którą coś wspólnego miało World of Warcraft. A to dzieciak padł z wyczerpania bo grał kilkadziesiąt godzin bez przerwy, a to ktoś, kogoś zabił, bo ten ukradł mu super wypasiony miecz. Gra zapewnia wiele zabawy, więc szkoda, że takie wydarzenia psują jej opinię.

Obraz
© [źródło](http://grrr.pl/images/2009/01/sims.jpg)

The Sims

Jedna z najlepiej sprzedających się gier w historii i zarazem pierwszy tak dobry symulator życia. Szczególnie uwielbiana przez płeć piękną, ale z pewnością ma swoich zwolenników wśród chłopów. ja osobiście bardzo lubiłem wymyślać kolejne, oryginalne sposoby na uśmiercanie Simów, których i tak nigdy nie dało się w pełni zadowolić.

Obraz
© [źródło](http://grrr.pl/images/2009/01/gta3.jpg)

GTA

Szczególnie mam na myśli jej 3 część, która pierwszy raz była w pełnym 3D. Wprowadziła "bandyckie" gry w zupełnie inny wymiar. Duże miasto, mnogość misji i ogromna swoboda w poczynaniach - te aspekty z całą pewnością przyczyniły się do jej ogromnej popularności i świetnej grywalności.

Obraz
© [źródło](http://grrr.pl/images/2009/01/wolfenstein3d.jpg)

Wolfenstein 3D

Naprawdę muszę mówić dlaczego? Pierwsza strzelanka 3D i już z samego tego faktu należy jej się wyjątkowe miejsce w historii wszystkich gier komputerowych. Sytuacja nie wymaga chyba dodatkowego argumentowania.

Obraz
© [źródło](http://grrr.pl/images/2009/01/granturismo4.jpg)

Gran Turismo

Jak dla mnie, jest to niedościgniony wzór wyścigów samochodowych. Twórcy stworzyli coś wspaniałego (w każdej części). Ogromna ilość samochodów, dużo torów do przejechania i przede wszystkim ogromny realizm. To po prostu świetna gra!

Obraz
© [źródło](http://grrr.pl/images/2009/01/silenthill.jpg)

Silent Hill

W zestawieniu robionym przeze mnie, więc subiektywnym, nie mogło zabraknąć "Cichych Wzgórzy". Survival Horror, w którym nie chodzi o zabijanie setek zombi i potworów. Wspaniały klimat tej gry tworzy niewiarygodna oprawa audiowizualna (przede wszystkim audio), bardzo oryginalni przeciwnicy i świetna fabuła. Nic dodać, nic ująć!

Zestawienie było subiektywne, moje i na pewno wielu wam nie spodobały się niektóre pozycje. Jeśli tak jest, to czekamy na komentarze z waszymi opiniami i propozycjami.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)