TOP 3 serwisy do pobierania wideo z YouTube w jakości HD

TOP 3 serwisy do pobierania wideo z YouTube w jakości HD

TOP 3 serwisy do pobierania wideo z YouTube w jakości HD
Paweł Cebula
22.03.2010 15:00

W Internecie znajdziemy dziesiątki serwisów, które oferują możliwość szybkiego pobrania dowolnego klipu wideo z serwisu YouTube. Pomimo tego, że liczba filmów w jakości HD wzrasta bardzo dynamicznie, to nadal zaledwie niewielka część z serwisów pozwalających na ściąganie nagrań z YouTube oferuje możliwość zapisu w najwyższej dostępnej rozdzielczości.

W Internecie znajdziemy dziesiątki serwisów, które oferują możliwość szybkiego pobrania dowolnego klipu wideo z serwisu YouTube. Pomimo tego, że liczba filmów w jakości HD wzrasta bardzo dynamicznie, to nadal zaledwie niewielka część z serwisów pozwalających na ściąganie nagrań z YouTube oferuje możliwość zapisu w najwyższej dostępnej rozdzielczości.

Od momentu, gdy YouTube stał się najpopularniejszym serwisem wideo w Internecie, nieustannie padał ten sam zarzut w kierunku Google - filmy oferowane w ramach tego serwisu są zbyt niskiej jakości, niejednokrotnie obraz można było porównać do tego, który został zarejestrowany przy użyciu kiepskiego telefonu komórkowego.

Jakiś czas temu, Google uznało, że faktycznie wprowadzenie możliwości oglądania filmów wideo w najwyższej jakości jest niezbędne. Dlatego też, praktycznie wszystkie nowsze filmy, jakie są wrzucane do serwisu, a oryginalnie były nagrane w wysokiej rozdzielczości, można oglądać w jakości HD. Użytkownicy nadal mają możliwość decydowania, czy będą oglądać nagrania w rozdzielczości 360, 480, 720, czy 1080 pikseli.

Jak już wspominałem, niewielka część serwisów umożliwiających zapisywanie klipów wideo z YouTube pozwala na to, z zachowaniem najwyższej dostępnej jakości 720 lub 1080p. Niektóre tego typu strony po prostu z dnia na dzień przestały działać - najprawdopodobniej Google postanowiło nieco utrudnić życie właścicielom takich usług.

  • Keep Tube(http://keep-tube.com)photo position=\inside\87107/photoJednym z najbardziej niezawodnych serwisów tego typu jest Keep Tube. Użytkownik ma możliwość ściągnięcia wybranego klipu w kilku różnych wielkościach i rozdzielczościach. Poza standardowymi formatami FLV, czy 3GP dostępny jest również zapis do MP4 w tym oczywiście w jakości HD 720p i True HD 1080p.W momencie, gdy znajdziemy plik wideo i będziemy chcieli go zapisać na dysku twardym naszego komputera, wystarczy wejść na stronę Keep-Tube.com i wkleić link w pole oznaczone \URL. Oczywiście musimy również kliknąć **\Download*. Zanim rozpoczniemy jednak właściwy proces, powinno pojawić się okno, które zapyta nas o udzielenie dostępu do Twojego komputera - oczywiście klikamy \Pozwól.Po kilku sekundach w dolnej części serwisu (sekcja: Download Options) znajdziemy 6 przycisków, które odpowiadają za możliwość pobrania odpowiedniego pliku. Z racji tego, że my jesteśmy zainteresowani najwyższą jakością wideo, naciskamy **\Download HD 1080p MP4 Video*, a następnie zapisujemy je na dysku.Po pobraniu pliku, możemy go otworzyć i przekonać się, że faktycznie Keep Tube działa i mamy do czynienia z prawdziwą jakością High Definition.
  • GrabAndRun(http://www.grabandrun.com/)photo position=\inside\87108/photoTwórcy serwisu GrabAndRun postawili przede wszystkim na minimalizm. Nie znajdziemy tutaj podglądu filmów i innych tak naprawdę zbędnych opcji. Korzystanie z GrabAndRun ogranicza się właściwie do kilku prostych kroków. Największą, a zarazem centralną część serwisu zajmuje pole, do którego wklejamy adres URL prowadzący bezpośrednio do nagrania. Po wklejeniu klikamy Grab and Run, a następnie czekamy chwilę.photo position=\inside\87109/photoPo maksymalnie kilku minutach pojawi się kilka linków, które pozwalają na zapis pliku w kilku różnych jakościach - w tym oczywiście HD. Co bardzo ważne - transfer plików jest naprawdę bardzo szybki, dzięki czemu możemy wykonać pełnię możliwości całego naszego pasma oferowanego przez ISP. GrabAndRun pozwala również na pobieranie plików w formacie MP3.
  • KeepHD(http://keephd.com)photo position=\inside\87110/photoKeepHD cieszy się sporym zainteresowaniem wśród użytkowników osób, które chcą ściągnąć film z YouTube w jakości HD. Serwis ten pozwala na dwa różne sposoby pobierania. Pierwszy z nich polega na przejściu na stronę keephd.com, a następnie wklejeniu adresu prowadzącego do nagrania. Po naciśnięciu \download\ pojawi się możliwość zapisu w formacie FLV i MP4 (720p i 1080p).photo position=\inside\87111/photoInną opcją jest zamiana adresu bezpośrednio w pasku przeglądarki np. będąc na stronie http://www.youtube.com/watch?v=v_42UbY-INs zmieniamy nazwę \youtube\ na \keephd\
  • a następnie wciskamy enter. W tym konkretnym wypadku adres powinien mieć formę http://www.keephd.com/watch?v=v_42UbY-INsKeepHD od pewnego czasu ma jednak problemy, które niekiedy uniemożliwiają pobranie pliku wideo. W takiej sytuacji musimy poczekać aż administrator serwisu rozwiąże zgłoszone mu problemy albo po prostu skorzystać z innego - alternatywnego - serwisu.

Część użytkowników zastanawia się, dlaczego Google nie oferuje możliwości pobierania plików z YouTube? Prawda jest taka, że pozwala, ale wyłącznie w przypadku niektórych materiałów wideo, gdzie właściciele praw autorskich wyraźnie zaznaczyli, że zezwalają na pobierania nagrań przez użytkowników. Niestety taka możliwość istnieje w przypadku zaledwie niewielkiej części wszystkich nagrań, jakie znajdują się na serwerach Google.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)