Top 5 darmowych programów do filtrowania i blokowania spamu

Top 5 darmowych programów do filtrowania i blokowania spamu02.06.2009 12:03
spam
spam
Kamil Ciuksa

Czym jest spam oraz dlaczego potrafi w niektórych wypadkach doprowadzić do szewskiej pasji, chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć. Osoby, które jednak z jakiegoś powodu nie wiedzą co to jest spam oraz z "czym on się je", zachęcam do przeczytania stosownej notki na wikipedii przed zapoznaniem się z poniższym artykułem.

Czym jest spam oraz dlaczego potrafi w niektórych wypadkach doprowadzić do szewskiej pasji, chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć. Osoby, które jednak z jakiegoś powodu nie wiedzą co to jest spam oraz z "czym on się je", zachęcam do przeczytania stosownej notki na wikipedii przed zapoznaniem się z poniższym artykułem.

Jak wiadomo ręczne filtrowanie spamu może być trudnym oraz mozolnym zajęciem dla przeciętnego użytkownika. Chociaż w dzisiejszych czasach już prawie wszyscy usługodawcy pocztowi, jak również firmy tworzące programy pocztowe instalują w swoim oprogramowaniu filtry antyspamowe, to jednak ich efektywność budzi mieszane uczucia.

W poniższym artykule przedstawię 5 najlepszych (moim zdaniem), darmowych programów filtrujących oraz blokujących niechciane wiadomości pocztowe.

380916138038993820
Źródło zdjęć: © [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2009/06/spamfighter.jpg)

SPAMfighter współpracuje z firmą Microsoft. Twórcy programu mają jeden cel - zbudować najsilniejszy, najbezpieczniejszy i najbardziej skuteczny bloker spamu dostępny na rynku. Jeśli korzystasz z programu Outlook, Outlook Express, Windows Mail lub Thunderbirda i chcesz pozbyć się spamu, wystarczy zainstalować SPAMfighter. Program do użytku domowego jest w 100% bezpłatny.

Strona producenta: www.spamfighter.com

380916138039255964
Źródło zdjęć: © [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2009/06/mailwasherfree.jpg)

MailWasher Free to darmowa aplikacja filtrująca i blokująca niechcianą pocztę, która współpracuje z wieloma różnymi programami pocztowymi. Aplikacja pozwala na podgląd wszystkich aspektów naszej poczty jeszcze na serwerze, dzięki czemu możemy usunąć niechciane maile jeszcze przed ściągnięciem ich do naszego klienta pocztowego, chroniąc nas w ten sposób przed spamem, wirusami, phisingiem i innymi zagrożeniami. MailWasher Free ułatwia identyfikacje wirusów oraz różnego rodzaju innych robaków, które niepostrzeżenie, poprzez pocztę, próbują się dostać do naszego systemu. Darmowa wersja wspiera tylko jedno konto pocztowe, nie posiada również funkcji auto-usuwającej niechciane maile.

380916138039518108
Źródło zdjęć: © [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2009/06/cactusspamfilter.jpg)

Cactus Free Spam Filter chroni naszą skrzynkę poprzez wbudowane mechanizmy auto-nauki na podstawie naszej poczty. Po pewnym czasie program dostosowuje się do danej skrzynki mailowej blokując większość spamu który dostajemy. Program integruje się ze wszystkimi znanymi obecnie na rynku programami pocztowymi takimi jak: Microsoft Outlook, Microsoft Outlook Express, Netscape, Opera, Mozilla, Mozilla Thunderbird, Eudora, Pegasus Mail, IncrediMail, Foxmail, POP Peeper, Command Line POP Client oraz Phoenix Mail. Po ściągnięciu i zainstalowaniu aplikacji nie potrzebne są żadne dodatkowe ustawienia. Po prostu uruchom swój ulubiony program pocztowy a Cactus Free Spam Filter automatycznie będzie filtrował niechcianą pocztę.

Strona producenta: www.codeode.com/spamfilter/

380916138039780252
Źródło zdjęć: © [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2009/06/spambutcher.jpg)

Spam Butcher - jest "rzeźnikiem" wśród zaawansowanych, darmowych blokerów spamu. Program potrafi zatrzymać 98% spamu, który dostajemy na skrzynkę pocztową.Co kilka minut sprawdza nowe wiadomości w skrzynce odbiorczej. Jeśli zostanie rozpoznamy jakikolwiek spam, to aplikacja automatycznie przeniesie go do specjalnego obszaru (kwarantanny) w którym może być później ręcznie sprawdzony. Spam Butchers filtruje pocztę za pomocą eksperckiego systemu antyspamowego nazwanego fuzzy logic, który potrafi odróżnić normalne wiadomości od spamowych.

Strona producenta: www.spambutcher.com

380916138040107932
Źródło zdjęć: © [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2009/06/bullguardspamfilter.jpg)

BullGuard Spam Filter blokuje spam poprzez wbudowaną bazę danych, która na bieżąco jest aktualizowana oraz tworzona przez całą społeczność użytkowników, korzystających z programu. Aplikacja tworzy "czarne" oraz "białe" listy mailowe poprzez wbudowany kreator. Możliwe jest zarówno blokowanie danego maila jak i banowanie całej domeny. BullGuard Spamfilter zawiera wbudowane moduły ochrony anty-phishingowej, program integruje się z takimi klientami pocztowymi jak: Outlook, Outlook Express i Thunderbird.

Strona producenta: www.bullguard.com

Oczywiście, zdarza się, że część "spam filtrów" potrafi zablokować maile, które naszym zdaniem nie zaliczają się do spamu. Należy co jakiś czas sprawdzać "obszary kwarantanny" w których przetrzymywane są potencjalne listy spamowe.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)