TOP 5 klientów Blipa

TOP 5 klientów Blipa

TOP 5 klientów Blipa
Paweł Cebula
26.02.2010 16:00

Blip jest najpopularniejszym polskim serwisem mikroblogowym i nawet spore problemy z dostępnością tej usługi, nie zniechęcają użytkowników do korzystania z niej. Społeczność użytkowników przez okres funkcjonowania blipa zdążyła już stworzyć sporą liczbę przydatnych aplikacji, które ułatwiają korzystanie z tego serwisu.

Blip jest najpopularniejszym polskim serwisem mikroblogowym i nawet spore problemy z dostępnością tej usługi, nie zniechęcają użytkowników do korzystania z niej. Społeczność użytkowników przez okres funkcjonowania blipa zdążyła już stworzyć sporą liczbę przydatnych aplikacji, które ułatwiają korzystanie z tego serwisu.

Jedną z najważniejszych kategorii aplikacji stworzonych na potrzeby blipa są tzw. klienty. Część osób na pewno zastanawia się, po co korzystać z dodatkowego programu, skoro wszystko można zrobić przy użyciu strony internetowej Blipa - za pośrednictwem przeglądarki internetowej?

Przede wszystkim, aplikacje te umożliwiają znacznie wygodniejsze i sprawniejsze korzystanie z możliwości tego serwisu. Dzięki temu, nie musimy stale "monitorować" strony, zwracając uwagę na to, czy aby nie przegapiliśmy jakiegoś istotnego "blipnięcia", które było kierowane w naszą stronę. Większość aplikacji tego typu pozwala m.in. na swobodną komunikację z innymi użytkownikami, przesyłanie zdjęć, obserwowanie aktywności znajomych.

  • BlipFox(http://blipfox.com)photo position=\inside\88680/photoPrzyznaje wprost, że to mój ulubiony dodatek dla Blipa. Przede wszystkim jest on obsługiwany w obrębie przeglądarki internetowej. Instalujemy go w sposób identyczny jak wszystkie inne rozszerzenia dedykowane dla przeglądarki Firefox(http://mozilla.com). Dla osób, które obawiają się \zasobożernych\ rozszerzeń mam dobrą wiadomość - BlipFox nie wpływa w sposób zauważalny na szybkość działania przeglądarki.BlipFoksowi pod względem funkcjonalności ciężko zarzucić cokolwiek. W głównej części okna widzimy wszystkie wiadomości, tak jak po wejściu na nasz \kokpit\ - włącznie z subskrybowanymi kanałami i komunikatami przesyłanymi przez osoby, które mamy na liście obserwowanych.Oczywiście dostępne są funkcje przesyłania zdjęć, skracania linków, blokowania rozmowy, a nawet oznaczania poszczególnych *\blipnięć*, jako ulubionych. Zdecydowanie najciekawsza propozycja dla osób, które chcą mieć rękę na pulsie, a korzystają z przeglądarki Mozilla Firefox.
  • AirBlip(http://airblip.pl/)photo position=\inside\88681/photoTen klient powstał w oparciu o technologię Adobe AIR. Dzięki temu, możliwe jest korzystanie z niego pod systemami Windows, Linux i Mac OS X. Wystarczy zainstalowanie tego środowiska, a następnie przejście na stronę AirBlip(http://airblip.pl/) i kliknięcie \zainstaluj teraz. Najpoważniejszą wadą tej aplikacji jest fakt, że** nie jest aktualnie rozwijany**.photo position=\inside\88682/photoAirBlip daje nam łatwy dostęp do treści, jakie przepływają przez nasz \kokpit\
  • a także przez całą \Bliposferę. W ten sposób mamy możliwość śledzenia wiadomości, które są publikowane przez całą społeczność użytkowników tego serwisu. Dzięki zakładce \subskrypcje\ zobaczymy kogo obserwujemy i w razie potrzeby możemy przejść na kokpit kogoś z naszych znajomych.
  • 7Blip(http://7blip.tk/)photo position=\inside\88683/photoWindows Vista i Seven są systemami operacyjnym Microsoftu, które obsługują miniaplikacje pod postacią gadżetów. Jeden z użytkowników Blipa i tego systemu uznał, że ciekawie byłoby stworzyć specjalną wersję gadżetu do obsługi tego serwisu społecznościowego. Aplikacja jest nadal na etapie intensywnego rozwoju.photo position=\inside\88684/photo7Blip ma być dostępny w trzech wersjach - mini, standard i pro. W przypadku pierwszej z nich, priorytetem będzie szybkość działania i minimalizm. \Standard\ to z kolei kompromis między szybkością a funkcjonalnością. Osoby ceniące sobie funkcjonalność powinny jednak poczekać na wersję \pro.
  • deskBlip(http://coffeesounds.com/deskblip/)photo position=\inside\88685/photoTen klient Blipa również korzysta z możliwości Adobe Air. Jest to naprawdę ciekawa aplikacja, szczególnie dla osób, które lubią minimalistyczny interfejs użytkownika. DeskBlip oferuje użytkownikom wszystkie niezbędne funkcje, które mogą przydać się w trakcie normalnego wymieniania wiadomości.Co konkretnie może deskBlip? Poza wymianą wiadomości (w tym prywatnych), automatycznie skraca i rozwija linki, jest zintegrowany z sekretarką, pozwala na podgląd wiadomości na kokpitach innych użytkowników, czy oznaczanie wiadomości jako ulubione. Niestety, podobnie jak AirBlip - nie jest aktualnie rozwijany, ale nie przeszkadza to w normalnym użytkowaniu aplikacji.
  • ABlip(http://appleblog.pl/ablip/)photo position=\inside\88686/photoABlip jest klientem, który powstał specjalnie z myślą o użytkownikach, którzy korzystają z systemu Mac OS X. Przede wszystkim doskonale pasuje do całego środowiska graficznego, a także integruje się z innymi aplikacjami jak np. system powiadomień o zdarzeniach - Growl, czy QuickLook pozwalający na podgląd zdjęć.Podobnie jak pozostałe aplikacje, Ablip pozwala na przeglądanie wiadomości z naszego kokpitu. Zakres wyświetlanych wiadomości można jednak ograniczyć tylko do tych, które są kierowane do nas. ABlip działa zarówno pod Leopardem, jak i Snow Leopardem, z tym, że pod OS X 10.6 mogą występować trudności np. w kopiowaniu linków z wiadomości.Co w sytuacji, gdy żadna z powyższych aplikacji nam nie odpowiada? Zawsze możemy skonfigurować Blipa tak, aby wiadomości były przesyłane na nasz komunikator (GG / Jabber). W ten sposób będziemy mogli przesyłać i odbierać wiadomości, ale musimy zapomnieć o wielu innych udogodnieniach.
Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)