TOP 5 programów graficznych dostępnych online

Paweł Cebula

06.03.2008 12:00

Z tego samego powodu co korzystamy z aplikacji typu - Google Docs, Zoho, czy np. różnego rodzaju konwerterów dostępnych online - warto skorzystać także z programów graficznych dostępnych przez przeglądarkę.

A.viary będzie grupą aplikacji dostępnych w trybie online za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Pierwszym z uruchomionych programów będzie Phoenix - aplikacja służąca edytowaniu plików graficznych. Pomimo tego, że jest to bardzo wczesna faza rozwojowa, wszystko wskazuje na to, że będzie to naprawdę bardzo ciekawa propozycja jeżeli chodzi o edycję grafiki w trybie online.

Flauntr.com ma do zaoferowania naprawdę wiele efektów i możliwości. Posegregowane zostały one na poszczególne sekcje, które w sposób bardzo prosty umożliwiają przeskoczenie do odpowiednich narzędzi w zależności od tego, co chcemy zrobić. Wszystko zaplanowano w sposób bardzo przejrzysty i działa bardzo sprawnie.

Phixr.com - Nie oferuje zbyt wielu opcji, jednak te najprostsze i najczęściej używane są dostepne. Cała edycja odbywa się w sposób bardzo prosty i sprawny - wystarczy wybór danego efektu, a ten zostanie zastosowany. Doskonała propozycja dla osób, które zawsze mają problem z ogarnięciem interface'u. Po zakończeniu pracy możliwe jest wyeksportowanie grafiki do porządanego formatu.

Picnik daje szanse na przeprowadzenie edycji zarówno plików przetrzymywanych na dysku twardym, jak i tych zgromadzonych w serwisie Flickr.com. Oferuje sporo opcji w wersji darmowej, jednak jeżeli aplikacja ta wybitnie Ci się spodoba, możesz zakupić dostęp do wersji "premium" za 24,95 USD. O tej aplikacji pisałem szerzej tutaj.

Splushup po uruchomieniu sprawi, że osoby, które kilka razy miały przyjemność pracy w PhotoShopie poczują się jak w domu. Sporo możliwości, wszystko przejrzyście, dostępnie i funkcjonalnie.

za/fot.: webware.com, mashable.com

Rzuć także okiem na nasze najnowsze zestawienie darmowych programów graficznych.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)