TOP 7 sposobów na uniknięcie alergii

TOP 7 sposobów na uniknięcie alergii

SinuSense
SinuSense
Grzegorz Nowak
23.05.2011 11:00

Większość z nas wyczekuje wiosny z utęsknieniem - po zimowych mrozach odrobinę słońca, kwiatów i świeżego powietrza daje energię do życia. Wyjątek stanowią alergicy, dla których wiosna to prawdziwa udręka. W niniejszym zestawieniu znajdziecie 7 gadżeciarskich pomysłów na walkę ze skutkami kurzu i pyłków kwiatowych.

Zraszacz zatok

SinuSense
SinuSense

Podobno jednym z niezawodnych sposobów jest oczyszczenie zatok za pomocą słonej wody. To właśnie w zatokach zbierają się drobiny kurzu i pyłki kwiatowe, które często nie dają spokoju nawet po zażyciu lekarstw przeciwko alergii. SinuSense to specjalny preparat, który w tym pomoże - sprzedawany jest przez firmę Waterpik między innymi w formie dozownika, który po wsadzeniu do nosa delikatnie zrasza zatkane zatoki. Można go kupić za 35 dolarów.

Filtr do okien

381146423867286428
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2011/05/1136_large.jpg)

Zupełnie innym sposobem na radzenie sobie z alergenami jest odizolowanie ich ze swojego środowiska. Siedzenie w ciepły, pogodny przy zamkniętych oknach nie należy do najprzyjemniejszych, dlatego dobrym rozwiązaniem byłoby umieszczenie specjalnych filtrów w oknach. Dzięki nim można cieszyć się świeżym powietrzem i jednocześnie nie wystawiać się na zgubne działanie kwiatów i traw. Tego typu filtr do okien można kupić już od 20 dolarów.

381146423867417500
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2011/05/744_large.jpg)

Aplikacja na iPhone'a

AllergyManager
AllergyManager

Pośród wielu cenionych i zachwalanych możliwości iPhone'a nie ma niestety leczenia alergii, ale można pokusić się o ściągniecie aplikacji, która pomoże nieco alergikom. AllergyManager wskaże stężenie pyłków w twojej okolicy, informując, jak bardzo nieprzyjazne jest środowisko na zewnątrz. Aplikacja dostępna jest za darmo (ale za to trzeba znosić reklamy).

Zestaw do odkurzacza

Allergy Kit
Allergy Kit

To w sumie bardzo proste rozwiązanie - dbanie o czystość i usuwanie kurzu może znacząco poprawić jakość powietrza w domu i w efekcie pozbawić go przynajmniej części alergenów. Wystarczy do tego zwykły odkurzacz, ale dla lepszego efektu można skorzystać z zestawu takiego jak ten, przeznaczonego specjalnie do walki z alergenami.

Pokrowiec na materac

Poduszki hypoalergiczne
Poduszki hypoalergiczne

Reakcja alergiczna nasila się najczęściej w nocy - przyczyną tego są roztocza znajdujące się w pościeli i materacu. Łatwo tego uniknąć, zaopatrując się w artykuły specjalne przygotowane dla osób cierpiących na alergię. Wśród nich są całe pościele, materace i pokrowce, na których alergik będzie mógł wreszcie spokojnie zasnąć.

Pościel hypoalergiczna
Pościel hypoalergiczna

Osłonki donosowe

First Defense Nasal Screens
First Defense Nasal Screens

Czemu nie zastosować bezpośredniej ochrony? Te umieszczane bezpośrednio w nozdrzach zatyczki mają filtrować wdychane powietrze, usuwając z niego 99% pyłków i roztoczy. Trudno powiedzieć, czy First Defense Nasal Screen rzeczywiście są aż tak skuteczne. Jedno jest pewne - nosząc coś takiego w nosie, może narazić się na dziwne spojrzenia znajomych, którzy będą wypytywać, co się stało z nosem. Produkt dostępny jest w paczkach po siedem sztuk w cenie niecałych 10 dolarów.

First Defense Nasal Screens
First Defense Nasal Screens

Miód z lokalnej pasieki

Fot. Flickr.com/austinevan/lic. CC
Fot. Flickr.com/austinevan/lic. CC

Może dziwić taka pozycja w zestawieniu, ale istnieje pogląd, że miód pochodzący z pasiek położonych nieopodal miejsca zamieszkania potrafi uodpornić na miejscowe alergeny. Trudno powiedzieć, czy to rzeczywiście działa - najlepiej przekonać się na własną rękę. W końcu nawet jeśli nie pomoże, to przynajmniej osłodzi trudny dla alergika okres pylenia kwiatów i traw.

Fot. Flickr.com/cygnus921/lic. CC
Fot. Flickr.com/cygnus921/lic. CC
Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)