Top 8 nowości w Windows 7 Media Center

Top 8 nowości w Windows 7 Media Center

Top 8 nowości w Windows 7 Media Center
Kamil Ciuksa
30.06.2009 11:00

Windows Media Center został po raz pierwszy zaprezentowany w specjalnej edycji systemu Windows Xp, okazał się niestety produktem niszowym ze względu na jego dostępność jedynie jako produkt OEM. Głównym rynkiem zbytu dla WMC były komputery typu Media Center PC (centra multimedialne).

Windows Media Center został po raz pierwszy zaprezentowany w specjalnej edycji systemu Windows Xp, okazał się niestety produktem niszowym ze względu na jego dostępność jedynie jako produkt OEM. Głównym rynkiem zbytu dla WMC były komputery typu Media Center PC (centra multimedialne).

Wraz z premierą Visty, Microsoft postanowił zaimplementować WMC w edycjach Home Premium oraz Ultimate swojego nowego systemu. W rezultacie WMC stał się dzięki implementacji znacznie popularniejszy i zyskał swoją rzeszę fanów.

Media Center w systemie Windows 7 będzie dostępny zarówno w edycji Home Premium, Professional jak i Enterprise oraz Ultimate. WMC w Siódemce przeszedł mały "facelifting", dzięki czemu zmieniony został nieznacznie jego wygląd, a sam program zyskał również nowe funkcjonalności. Spójrzmy na poniższy Top 8 nowości.

  1. Uruchom zadania WMC bezpośrednio z menu start.

W poprzedniej edycji Windows Media Center, uruchomienie zadań (takich jak oglądanie programów na żywo, nagranych audycjach TV itp.) było możliwe jedynie po stracie samej aplikacji. W systemie Windows 7 zadania zostały wyciągnięte na wierzch systemu i dodane bezpośrednio do menu start. Wystarczy kliknąć strzałkę obok przycisku Windows Media Center a naszym oczom ukaże się lista najczęściej wykonywanych zadań.

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2009/06/mediacenter1.jpg)
  1. WMC na pulpicie.

Windows 7 posiada specjalnie zaprojektowany gadżet, który pozwoli nam na bieżąco kontrolować działania naszego WMC. Gadżet wyświetla ostatnio zarejestrowane programy telewizyjne, programy informacyjne, sport, muzykę i wiele więcej. Dany klip możemy uruchomić bezpośrednio poprzez widoczny na pulpicie "plugin". Ilość prezentowanych danych może być w bardzo prosty sposób kontrolowana poprzez wbudowany konfigurator.

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2009/06/mediacenter2.jpg)
  1. Telewizja internetowa.

Nie posiadasz tunera TV w swoim komputerze? Nie jesteś jeszcze na straconej pozycji. Nowa funkcja w Windows 7 Media Center umożliwia nam oglądanie internetowej telewizji bezpośrednio w WMC. Do dyspozycji mamy programy z takich gatunków jak: seriale TV, kino, sport, wiadomości, kanały muzyczne i kilka innych. Internetowa telewizja jest darmowa, jednak zawiera reklamy. Dla osób które posiadają tuner TC, kanały wyświetlane są na samym końcu listy.

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2009/06/mediacenter3.jpg)
  1. Okładki muzyczne jako tapeta WMC.

Windows 7 Media Center posiada zupełnie nowy wygląd, w szczególności widoczny jest on podczas odtwarzania utworów muzycznych. W nowej wersji WMC wszystkie okładki albumów wyświetlane są jako przewijane tło zaraz za informacjami o odtwarzanym utworze.

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2009/06/mediacenter4.jpg)
  1. Graj poprzez WMC.

W nowej wersji WMC można uruchomić gry bezpośrednio z wnętrza samej aplikacji. Dodatkowa biblioteka posiada zaimplementowane standardowe, systemowe mini gry.

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2009/06/mediacenter5.jpg)
  1. Szczegółowe informacje w przewodniku programowym.

Po kliknięciu na dany program w Przewodniku, dostajemy szczegółowe informacje na jego temat. Dzięki tej funkcji możemy również zaplanować nagrywanie danego programu lub całej jego serii.

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2009/06/mediacenter6.jpg)
  1. Prezentacja ulubionych zdjęć oraz muzyki.

W obu kategoriach "Muzyka oraz Zdjęcia + Wideo" widoczna jest nowa funkcja o nazwie "Odtwórz / Graj ulubione" (Play Favorites). Po kliknięciu w nową funkcję naszym oczom ukaże się pokaz slajdów ze zdjęciami, które zostały ustawione jako ulubione. Nowa funkcjonalność zawiera również prosty konfigurator, który dostępny jest w Opcjach zadań.

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2009/06/mediacenter7.jpg)
  1. Dla fanów sportu.

W kategorii Sport dostępna jest nowa funkcja nazwana "Ligi". Dzięki niej możemy posortować wszystkie ligi takie jak NFL, NBA, NHL, MLB, etc. według różnych kryteriów widocznych na poniższym screenie.

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2009/06/mediacenter8.jpg)
Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)