TOP 9 kominków, czyli jak ciekawie rozpalić ognisko w domu

Electrolux Fireplace
Electrolux Fireplace
Henryk Tur

16.10.2010 23:00, aktual.: 11.03.2022 13:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kominek to niejako echo tęsknoty za czasami, w których nasi przodkowie zbierali się przy ogniu. Płomienie grzeją, hipnotyzują i sprawiają, że człowiek relaksująco "odpływa". Domowe ogniska nie muszą być jednak zwyczajnym paleniskiem. Zobaczcie, jak ciekawie można rozpalać je w domach - oto przegląd niezwykłych kominków.

Ten wynalazek prezentowaliśmy na łamach naszego blogu rok temu. Jest to pomysłowy kominek w kształcie tuby wykonany ze specjalnej, matowej ceramiki. Jest ona mleczna, a w miarę zwiększania się płomieni staje przeźroczysta. Rzućcie okiem na ten wpis, a zobaczycie od razu prezentujący kominek filmik.

Kominek w stole

Kominek w stoliku
Kominek w stoliku

Dzięki temu pomysłowemu stolikowi możemy siedzieć sobie tuż koło płonącego ognia. Nazywa się on Planika Fires i jest bezdymowy, ekologiczny, a ogień gasi się specjalnym metalowym przyrządem.

Kominek obrotowy

Obrotowy kominek
Obrotowy kominek

Założę się, że obrotowego kominka jeszcze nie widzieliście - macie więc ku temu okazję. Minusem takiego rozwiązania jest jednak konieczność zamontowania solidnego słupa, wokół którego palenisko będzie się obracać.

Kominek ścienny

Kominek Yan-Li
Kominek Yan-Li

Czy kominek może być częścią dekoracyjną ściany? Oczywiście, czego przykładem jest choćby Yan-Li firmy Arkiane. Ci specjaliści stworzyli kilka naprawdę świetnych projektów, w tym paleniska wieszane na ścianie.

Kephren

Kephren
Kephren

Także od Arkiane pochodzi kolejny kominek w dzisiejszym zestawieniu. Kephren to kominek piramida, który zawsze i wszędzie wygląda ładnie. Spójrzcie zresztą na zdjęcie - czy można mu coś zarzucić?

Okrągły kominek

Conmoto
Conmoto

A co powiecie na okrągły, przenośny kominek? Taki właśnie proponuje firma Conmoto. Wykonany jest ze stali węglowej i dwóch szklanych paneli, pomiędzy którymi szaleją płomienie. Co warto zauważyć - kominek można toczyć i nie wpływa to na ogień w środku!

Kominek w szafce

Kominek w szafce
Kominek w szafce

Pokazałem kominki przenośne, w tubach, na ścianach, w piramidzie, a co powiecie na kominek zamontowany w szafce?

Kominek TV

Kominem/TV
Kominem/TV

A tu mamy kolejną rzecz - z jednej strony kominek, z drugiej - telewizor. Oczywiście zestaw jest obrotowy, jeśli więc komuś znudzi się gapienie w ekran, może patrzeć w płomienie. Choć producent zapewnia, że taka kombinacja jest bezpieczna, ja bym swojego telewizora tak nie dał.

Kominek gablotka

Kominek-gablotka
Kominek-gablotka

Tu natomiast mamy kominek gablotę. Całość wykonana jest z grubego szkła i obraca się wokół własnej osi. Pomysłowe.

Płonące miasto

Osłona kominka
Osłona kominka

Na koniec nie kominek, ale prosty pomysł, jak zmienić palenisko w scenę pożaru miasta - służą temu pomysłowe osłony. Efekt całkiem przyjemny, nieprawdaż?

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także