TOP gier na kontrolery ruchowe

TOP gier na kontrolery ruchowe

Kinect Microsoft
Kinect Microsoft
Mateusz Gajewski
05.10.2010 18:32, aktualizacja: 15.01.2022 14:02

"Ruszać się każdy może, trochę lepiej, lub trochę gorzej, ale nie o to chodzi, jak co komu wychodzi"... No dobra, ale przy czym najlepiej się ruszać, korzystając z PlayStation Move i Kinecta?

Sports Champions

Moim zdaniem nie ma lepszej gry na kontrolery ruchowe niż Sports Champions. Tytuł ten jest dostępny od premiery PlayStation Move i jak na razie nie ma sobie równych. Co otrzymujemy na płycie? Łącznie 6 dyscyplin sportowych podzielonych na 3 puchary (złoto, srebro i brąz). Zdecydowany numer jeden to ping-pong, który jest po prostu bezbłędny. Jakość odwzorowania ruchu kontrolerem Move po prostu miażdży.

Wiele osób, które miały do czynienia z tą grą, wprost nie może przestać jej zachwalać. Owszem, nie jest ona idealna (największy minus - brak trybu multiplayer online), ale mimo wszystko to tytuł must-have dla posiadaczy kontrolera ruchowego SONY. Jeśli bawiliście się Move, ale nie graliście w Sports Champions, to nie mamy o czym rozmawiać...

Nie wiem czemu, ale wróżę tej grze niezłą przyszłość. Choć na razie wiem o niej tylko tyle, ile zobaczyłem podczas targów E3, to jestem pewien, że Dance Central na Kinecta szturmem zdobędzie nasze salony. Obok takich tytułów, jak Guitar Hero czy Rock Band, jest to idealna pozycja imprezowa. Każdy lubi się od czasu do czasu powyginać, a lista utworów, jakie znajdą się w grze, wprost zachęca do tańczenia przed telewizorem. Z pewnością tytuł ten spodoba się także młodszej części widowni, a starsi pod ich nieobecność będą mogli starać się pobić wyniki swoich pociech.

Ktoś mógłby pomyśleć, że skakanie przed telewizorem w celu uniknięcia przeszkody podczas przejażdżki wirtualnym pontonem jest głupie, ale ja to w pełni kupuję. Nie ma nic lepszego niż party-games, które rozkręcą nawet najnudniejszą imprezę. Kinect Adventures jest tego najlepszym przykładem. A jeśli nie chcecie zagrać - cóż, trudno. Zawsze jednak możecie się ponabijać ze znajomych usiłujących uniknąć nagłego spotkania z wirtualną gałęzią...

Sorcery

390442934468037466

Jeśli czytając książki o czarnoksiężnikach zawsze marzyliście o wcieleniu się w rolę jednego z nich, to gra Sorcerey obsługująca kontroler PlayStation Move z pewnością Wam to ułatwi. Zastanawia mnie odwzorowanie ruchów w tej grze, które jest bardzo realne. Przykładowo: w celu wypicia mikstury musimy najpierw pomachać kontrolerem, aby dokładnie się wymieszała, a następnie przechylić go nad głową, co symbolizuje spożycie napoju.

Bardzo ciekawa inicjatywa, która wróży dobrze całemu projektowi. Pytanie tylko, jaką fabułę zaserwują nam twórcy tego projektu. Miejmy nadzieję, że będzie równie ciekawie, jak w temacie samego sterowania.

Boks w wydaniu Wii był dość ciekawy, ale to ponoć The Fight: Lights Out stworzone z obsługą PlayStation Move ma pokazać, jak powinny wyglądać prawdziwe walki w wirtualnym świecie. Choć osoby, które miały do czynienia z tą produkcją, nieco narzekają na powolny styl serwowania uderzeń czy ogólną ciemnotę zawodników, to ja wierzę, że grze uda się coś zawojować. Miłośnicy sportów walki z pewnością powinni zaliczyć ten tytuł - jeśli nie będzie tak dobry, jak się tego spodziewaliśmy, to przynajmniej pozostanie nam czyste sumienie.

Your Shape: Fitness Evolved

W przypadku Your Shape nie ma co liczyć na pobłażliwość. Zaawansowana technologia drzemiąca pod obudową Kinecta z pewnością dokładnie sprawdzi, czy wykonaliście wymaganą liczbę przysiadów i skłonów. Tytuł idealny na okres jesienno-zimowy, kiedy to mamy skłonność do spożywania większej ilości pokarmów, przy jednoczesnym ograniczeniu ruchu.

Your Shape: Fitness Evolved pomoże utrzymać wagę, a korzystać z niego mogą zarówno panie, ale i także panowie. Poza tym miło popatrzeć, jak partnerka wygina się zgrabnie przed telewizorem. W końcu zawsze zabawa może przenieść się z salonu do sypialni...

Kinectimals

390442934468430682

Kinectimals - w przeciwieństwie do wymienionego wcześniej Eye Peta - to zupełnie nowa postać na rynku. Gra ma zachęcać wszystkich - dzieci i dorosłych - do zaopiekowania się wirtualnym zwierzątkiem. Początkowo będzie ono reagowało jedynie na proste komendy, ale z czasem na pewno uda Wam się nauczyć go trudniejszych sztuczek. Idealna zabawa dla ludzi w każdym wieku.

Jeśli na myśl przychodzi Ci wirtualne zwierzątko, to z pewnością pomyślałeś o grze Eye Pet. Choć tytuł jest już znany, to wraz z dodaniem obsługi kontrolera PlayStation Move otrzymaliśmy wiele nowych opcji zabawy. Teraz nie musimy już używać magicznej karty; z powodzeniem zastąpi ją "różdżka" SONY. Często spotkasz się z sytuacjami, w których kontroler Move zamieni się w różne przedmioty z otoczenia Eye Peta, takie jak prysznic czy ołówek do rysowania. Także posiadacze Xboxa 360 otrzymają podobną grę, a będzie nią... [kliknij na przycisk 'następne']

Tumble

390442934468627290

Układanie klocków jest naprawdę fajne! Nawet, jeśli nie jesteś dzieckiem... Tumble pokazuje dokładnie precyzję drzemiącą w kontrolerze Move, ale poza aktywowaniem naszej ręki pozwala także rozruszać nieco szare komórki. W grze chodzi bowiem o budowanie obiektów z klocków, jednak towarzyszą temu ciekawe i często skomplikowane wyzwania. Jeśli ktoś nie lubi szaleć na rowerze, ale preferuje ciszę i spokój, to z pewnością uda mu się nieco odprężyć, grając w tę grę.

Forza Motorsports 4

Gdy nadjedzie już nowa Forza, to z pewnością trzeba będzie sprawdzić jej działanie z Kinectem. Producenci obiecują sterowanie samochodem za pomocą wirtualnej kierownicy - z pewnością polubią to dzieciaki, które podobnie zachowują się w czasie podróży, siedząc na fotelu obok kierowcy. Poza tym to Forza - wiele tłumaczyć nie trzeba, choć sama obsługa Kinecta została tutaj wrzucona nieco na siłę. Nikt o zdrowych zmysłach nie będzie przecież wykręcał zwariowanych czasów na północnej pętli toru Nurburgring, korzystając z wirtualnej kierownicy!

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)