TOP gier z Facebooka i Naszej-Klasy

TOP gier z Facebooka i Naszej-Klasy

TOP gier z Facebooka i Naszej-Klasy
Mateusz Gajewski
14.05.2011 17:43, aktualizacja: 14.01.2022 13:25

W Polsce mamy dwa, bardzo popularne serwisy społecznościowe - niepodzielnie rządzą Nasza-Klasa i Facebook. Czasami do tego grona chce wskoczyć także Twitter, jednak "ćwierkanie" nie jest nad Wisłą bardzo popularne. Jak wiemy serwisy społecznościowe to nie tylko miejsce gdzie pokazujemy swoje zdjęcia czy też publikujemy statusy. To także miejsce gdzie możemy grać w gry - postanowiliśmy się przyjrzeć tym najpopularniejszym.

PetParty

Obraz

Na NK niepodzielnie rządzi PetParty. Gra w serwisie dostępna jest niecały rok (od czerwca 2010), a do tej pory zagrało w nią już ponad 3,5 miliona osób. Gra pozwala stworzyć wirtualnego zwierzaczka, którym następnie musimy się opiekować. Coś w stylu internetowego "tamaguczi".

IcyTower

Obraz

IcyTower na NK zadebiutowało w podobnym okresie co wymienione wcześniej PetParty. Gra jest z założenia bardzo prosta: kierujemy śmiesznym bohaterem, celem którego jest wskoczenie na jak najwyższy poziom lodowej wieży. Gra znana już wcześniej z PC.

Happy Harvest

Obraz

Lubicie dbać o własny ogródek lub małą działeczkę? Jeśli tak, to Happy Harvest jest idealną grą dla Was! Sadzimy roślinki, zbieramy owoce, zarabiamy kasę, rozbudowujemy działkę i tak w nieskończoność! Gra to odpowiednik Facebookowego Farmville. Zagrało w nią już ponad 2 miliony użytkowników Naszej-Klasy.

Miejskie Gangi

Obraz

Tytuł ten na portalu NK zajmuje niemalże tą samą lokatę co Wiejskie Życie (kolejna kopia zarządzania farmą), jednak minimalnie przoduje. W Miejskie Gangi zagrało już 1,7 miliona osób. Sama gra przypomina z założenia stare, dobre The Crims - wraz z przyjaciółmi walczysz w brutalnym świecie narkotyków, prostytucji i brudnych pieniędzy.

Texas Hold'Em

Obraz

Nie byłbym sobą, gdybym do wpisu tego typu nie wciągnął jakiejś gry karcianej - najlepszy (bo zawsze na czasie) jest z pewnością poker, a jeśli poker, to tylko Texas Hold'Em. Ten poker, ma bowiem najwięcej użytkowników w serwisie NK.

CityVille

Obraz

Jeśli chodzi o Facebooka, to tutaj królem gier jest firma Zynga. CityVille ma 88 milionów użytkowników, z czego 19 milionów loguje się do gry codziennie. W grze budujemy swoje wirtualne miasto i nim zarządzamy.

FarmVille

Obraz

FarmVille to najpopularniejsza gra, w której chodzi o zarządzanie farmą. Tytuł przyciągnął przed komputery 44 miliony użytkowników i aż 11 milionów z nich gra w grę przynajmniej raz dziennie.

Texas HoldEm Poker

Obraz

Kolejna gra od Zyngi i kolejny świetny poker. Wciąga, a ilość dodatków i możliwość personalizacji naszego awatara jest wręcz przeogromna. Świetna gra, istnieją jej mobilne wersje. 35 milionów użytkowników.

FrontierVille

Obraz

I kolejny symulator, i kolejny raz Zynga. Tym razem przenosimy się na dziką prerię, gdzie musimy stawić czoła dzikim zwierzętom i różnorakim przeciwnościom losu. 14 milionów użytkowników, z czego 4 miliony grają minimum raz dziennie.

Monster Galaxy

Obraz

Pierwsza z facebookowych aplikacji, która do nas trafiła i której nie wyprodukowało studio Zynga, ale Gaia Online. Gra RPG, gdzie naszym zadaniem jest chwytanie różnych typów potworów i kolekcjonowanie ich. 11 milionów osób zagrało w tę grę.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)