TOPster: TOP 10 gier na Barbórkę

TOPster: TOP 10 gier na Barbórkę

TOPster: TOP 10 gier na Barbórkę
Michał Kowal
04.12.2008 18:19

Dziś Barbórka. Święto wszystkich górników. Pamiętajcie o nich! To dzięki ich pracy polskie elektrownie węglowe dają prąd! Górnik ważny jest. Zauważyli to także twórcy gier. Przed wami TOP 10 gier na Barbórkę, czyli produkcji pełnych kopalni, podkładów i rudy. Tak oto wygląda dola górnika w grach komputerowych.

Dziś Barbórka. Święto wszystkich górników. Pamiętajcie o nich! To dzięki ich pracy polskie elektrownie węglowe dają prąd! Górnik ważny jest. Zauważyli to także twórcy gier. Przed wami TOP 10 gier na Barbórkę, czyli produkcji pełnych kopalni, podkładów i rudy. Tak oto wygląda dola górnika w grach komputerowych.

  1. LOTR: Online: Mines of Moria

LOTR Online: Mines of Moria

Frodo i wesoła ekipa trafili do Morii. Nie byli przygotowani na to, co spotkali w tamtejszych kopalniach. Szybko więc musieli opuścić niebezpieczny teren pozostawiając za sobą siwego maga, którym to zajęli się miejscowi górnicy. Mięczaki w sosie fantasy.

  1. Resident Evil 4

Resident Evil 4 (PC) - Burly Brawl 4 - Mine Cart Madness

Zapraszamy do zwiedzenia uroczych zakątków Hiszpanii. W programie także spacer po kopalni i rozmowy z niezwykle przyjaznymi hiszpańskimi górnikami. Za dodatkową opłatą możliwa jest także przejażdżka kolejką. Radzę wziąć ze sobą broń. Zdecydowanie ułatwia walkę o miejsce w zatłoczonym wagoniku.

  1. Lemmings

Górnik musi polegać na swoich towarzyszach. Tylko współpraca pozwoli wydobyć węgiel i kopać wielkie tunele. Pod ziemią nigdy nie powinieneś zostać sam! Więc kop dziury, przebijaj się przez ściany, ale czyń to wszystko dla dobra grupy. Nawet dla dobra grupy Lemmingów!

  1. Worms

Worms 2

Kto wie więcej o kopaniu w ziemi od dżdżownic? Nawet jeżeli te robale wyszły na powierzchnię prowadzić wojny, co nieco z górniczej pracy dalej pamiętają. Świetnie budują swoje umocnienia w ziemi. A jest to sztuka nie lada gdy grozi ci atak bananem, lub świętym granatem ręcznym.

  1. Warcraft III

Żeby prowadzić wielkie wojny ktoś najpierw musi wydobyć złoto. A że chłopi i peoni mają trudne życie to oprócz bycia górnikiem dorabiają jako drwale i budowlańcy. Nie jest lekko! Straszni dowódcy zmuszają ich do pracy na granicy wytrzymałości jedynie po to, aby prowadzić swoje wojenki.

  1. Heroes of Might and Magic

Raj dla miłośnika kopalń, a zarazem turysty. Gra pozwala zwiedzać na wiernym rumaku kolejne, niezwykle kolorowe kopalnie. Co więcej po odwiedzeniu każdej z nich zawieszamy na niej naszą flagę. Przed tobą kopalnie złota, siarki, kamieni, kryształów i klejnotów. Dla tych co wolą zabawy ekstremalne zawsze pozostają do odwiedzenia opuszczone kopalnie.

  1. Wiedźmin

The Witcher - Kill Kikimore Queen on Hard

Jeżeli górnik idzie do pracy, a w jego kopalni zaległy się kikimory musi koniecznie skorzystać z pomocy wiedźmina. Geralt chętnie zapuszcza się do wszelkich szybów i robi porządek z żyjącymi tam robalami. Taki fach. Szkoda tylko, że kopalnia potrafi się Geraltowi na łeb zawalić. Niebezpieczeństwo zawodowe.

  1. Siren: Blood Curse

Siren PS3 demo gameplay

Zwiedzanie Japonii proponuję rozpocząć od wizyty w kopalni. Możemy w niej pooglądać azjatyckich górników przy pracy. Lepiej poruszajmy się cicho, bo ci fachowcy naprawdę nie lubią kiedy im się przerywa. Jeżeli nie wystarczy wam pieniędzy na bilet to musicie zadowolić się filmem jaki nakręciła dla was pewna amerykańska ekipa telewizyjna.

  1. Red Faction
Obraz
© [źródło](http://grrr.pl/images/2008/12/geomod.jpg)

Życie górnika na Marsie do łatwych nie należy. Ciągle tylko pył, wiercenie, a do tego wspieranie rebelii przeciwko wszechpotężnej korporacji. Parker to górnik, który porzuca kilof na rzecz bardziej śmiercionośnych narzędzi i rusza do walki o wolność naszą i waszą! Wzór górnik!

  1. Boulder Dash

Boulder Dash

To niemal idealna symulacja życia górnika. Mamy tutaj poszukiwanie diamentów, skalne zawaliska, lawę i motyle, którym trzeba posłać kamienie na głowę, aby zamieniły się w drogocenne klejnoty - te same problemy czekają w polskich kopalniach.

Znasz inne gry górnicze? Podziel się swoją wiedzą i świętuj Barbórkę razem z GRRR!

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)