TOPster: TOP 10 najgłÓBszyH tytÓłUf

TOPster: TOP 10 najgłÓBszyH tytÓłUf

TOPster: TOP 10 najgłÓBszyH tytÓłUf
Michał Zieliński
18.11.2008 12:00

Odpowiednio dobrany tytuł może stanowić o sukcesie gry. Powinien wzbudzać ciekawość i zachęcać do sprawdzenia jej zawartości. Jeżeli przy okazji jest unikalny i łatwo go przyswoić, to pełni za razem role darmowej reklamy. Co jednak, gdy za jego kreację biorą się nieodpowiednie osoby bądź chorzy wizjonerzy chcący wprowadzić swoje fantazje w życie? Przed Wami zestawienie najbardziej pokręconych tytułów w dziejach elektronicznej rozrywki. Pamiętajcie, tekst czytacie na własną odpowiedzialność!

Odpowiednio dobrany tytuł może stanowić o sukcesie gry. Powinien wzbudzać ciekawość i zachęcać do sprawdzenia jej zawartości. Jeżeli przy okazji jest unikalny i łatwo go przyswoić, to pełni za razem role darmowej reklamy. Co jednak, gdy za jego kreację biorą się nieodpowiednie osoby bądź chorzy wizjonerzy chcący wprowadzić swoje fantazje w życie? Przed Wami zestawienie najbardziej pokręconych tytułów w dziejach elektronicznej rozrywki. Pamiętajcie, tekst czytacie na własną odpowiedzialność!

  1. Wild Woody

Sega CD Intro - Wild Woody

[/url]

Wild Woody? Brzmi jak pseudonim aktora ostrych filmów erotycznych, niekoniecznie z kobietami w rolach głównych. W ogóle kto wpadł na pomysł, żeby główny bohater tego bezwzględnego hitu krył się pod postacią zastruganego ołówka? Pomijam już fakt, że jego główną bronią były laski dynamitu, którymi rzucał na wszystkie strony. Nie wiem jak Wy, ale od teraz mam nowego przyjaciela, Pana Kredke.

  1. Princess Tomato in Salad Kingdom
380855507948741532
© [źródło](http://grrr.pl/images/2008/11/4981.jpg)

Mówi się, że życie jest zbyt krótkie, by tracić czas na przystawki. Niektórzy wychodzą z założenia, że lepiej od razu przejść do deseru. A co z miłośnikami sałatek? Specjalnie dla nich deweloperzy z Hudson Soft przygotowali tą niezwykłą, kulinarną grę. Główna bohaterka na pewno wzbudziła u wielu graczy niekontrolowany ślinotok. Swoją drogą, należy do nielicznych potraw łączących pomidory z melonami. Bon appetite!

  1. Silhouette Mirage: Reprogrammed Hope
380855507948938140
© [źródło](http://grrr.pl/images/2008/11/smtitle1.jpg)

Fatamorgana. Przeprogramowany. Zarys. Nadzieja. Macie dziesięć sekund, by ułożyć z tego tytuł gry. Zgadza się, witamy w świecie generatora zdań. Na pewno nie raz spotkaliście się z podobnym programem. Wszystko wskazuje na to, że twórcy tej nietuzinkowej produkcji również. Zastanawia mnie tylko, co kierowało decyzją jego użycia. Fascynacja czy brak weny twórczej?

  1. Sticky Balls
380855507949134748
© [źródło](http://grrr.pl/images/2008/11/sbbig.jpg)

Uhm... Niestety, na to jest tylko jedna rada- mydło. Ewentualnie można spróbować zmniejszyć ilość wazeliny, to również powinno pomóc. Sorry, ale nic poza tym nie przychodzi mi do głowy. W razie dalszych problemów skontaktujcie się z lekarzem.

  1. Ninja Hamster
380855507949331356
© [źródło](http://grrr.pl/images/2008/11/badgames_ninjahamster1.jpg)

Za młodu (dość wczesnego młodu) byłem fanem Żółwi Ninja. Szkoda, że nie słyszałem wtedy o analogicznym chomiku, na pewno zmieniłbym swoje upodobania. Szkoda, że lata mojej młodości już dawno minęły. Dlatego teraz, zamiast wielbić ową maskotkę, zastanawiam się, kto mógł tak skrzywdzić tą milusią, niewinną istotkę? Ze względu na nos przypominający wąsy i wyciągnięta w jednoznacznym geście rękę stawiam na nazistów.

  1. Divine Divinity
380855507949527964
© [źródło](http://grrr.pl/images/2008/11/divinedivinity.jpg)

Kompleksy to straszna rzecz. Gorzej może być tylko wtedy, gdy ktoś próbuje je leczyć poprzez wydanie gry. Boska Boskość? Wiem, że dla niektórych wizja bycia nadczłowiekiem może wydawać się kusząca, ale można to wyrazić w bardziej subtelny sposób. Przykład? Proszę bardzo. Khym, khym... Chcę być jak w Black & White.

  1. Eggs of Steel: Charlie's Eggcellent Adventure
380855507949724572
© [źródło](http://grrr.pl/images/2008/11/600131.jpg)

You have Balls of Steel... Zapomnijcie o Duke Nukem! Niech żyje nowy król, Charlie! W tej grze macie jedyną w swoim rodzaju okazję udowodnić, że należycie do grona facetów z krwi i kości. Wystarczy, że pomożecie Jajku uratować zagrożoną fabrykę! Czy jesteście gotowi podjąć wyzwanie? Nie? Ja też nie.

  1. If It Moves, Shoot It!
380855507949921180
© [źródło](http://grrr.pl/images/2008/11/badgames_shootit.jpg)

Świetna rada, naprawdę. Szkoda tylko, że twórcy czerpali inspirację z instrukcji do jednej z typowych gier na konsole bądź PC. Panowie, następnym razem postarajcie się być bardziej oryginalni. No nie wiem, dodajcie jakiś człon lub chociaż dwie cyferki... Albo weźcie przykład z kumpli po fachu i stwórzcie fachowy skrót, jak S.T.A.L.K.E.R. bądź F.E.A.R. Swoją drogą, co mam zrobić, jeżeli to "coś" będzie ciągle żyć?

  1. Nuts & Milk

Nuts & Milk(NES)

Jednym tytuł skojarzy się z reklamą masła orzechowego innym... Jeżeli połączyłeś te dwa cudowne smaki ze zbereźną myślą, to znaczy, że czas się rozejrzeć za dziewczyną. Ja już się rozglądam, za czekoladą. Na marginesie, wiecie, że była to jedna z nielicznych gier w ówczesnych latach oferująca rozgrywkę dla czterech graczy? Zgadza się, nawet tej samej płci.

  1. Irritating Stick

Irritating Stick gameplay

Słowo "irytujący" nie jest najlepszym wyborem w przypadku jakiegokolwiek tytułu. Szkoda, że nikt nie powiedział o tym programistom z Jaleco. Może po zmianie nazwy osiągnęliby upragniony sukces. A tak, większość budzących nieopisaną irytację egzemplarzy zalega do dziś w magazynach. Pomijam juz fakt, że pierwszy człon zdania w połączeniu z drugim rodzi przypadłość, którą się leczy...

Historia gier video nafaszerowana jest podobnymi przypadkami. Z tego powodu nie raz zastanawiałem się, która nazwa będzie bardziej miażdżąca i ryjąca beret. Zdaje sobie jednak sprawę, że każdego szokują inne rzeczy. W związku z tym, jeżeli spotkaliście się kiedyś z równie niedorzecznymi tytułami, to zapraszam do podzielenia sie przeżyciami w komentarzach. Z chęcią poczytam również o tym, które z wyżej wymienionych zrobiły na Was największe wrażenie...

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)