TOPster - TOP 12 najbrutalniejszych gier

TOPster - TOP 12 najbrutalniejszych gier

TOPster - TOP 12 najbrutalniejszych gier
Michał Kowal
21.11.2008 19:56

Są takie gry, w których krew leje się wiadrami, zalewa monitor i wycieka przez głośniki. Są gry w których grzybki zabija się skacząc im na głowę, ale są i takie gdzie trzeba wyrwać im oczy, a potem spalić wsłuchując się w ich jęki. To produkcje przeznaczone tylko dla dorosłych, które przez lata obrosły złą sławą. Znienawidzone przez obrońców moralności. Lubiane przez większość graczy. Przed wami parszywa 12 najbrutalniejszych gier! UWAGA! Brutalne treści! Tekst tylko dla dorosłych GRRRaczy!

Są takie gry, w których krew leje się wiadrami, zalewa monitor i wycieka przez głośniki. Są gry w których grzybki zabija się skacząc im na głowę, ale są i takie gdzie trzeba wyrwać im oczy, a potem spalić wsłuchując się w ich jęki. To produkcje przeznaczone tylko dla dorosłych, które przez lata obrosły złą sławą. Znienawidzone przez obrońców moralności. Lubiane przez większość graczy. Przed wami parszywa 12 najbrutalniejszych gier! UWAGA! Brutalne treści! Tekst tylko dla dorosłych GRRRaczy!

 1. God of War (seria)
Obraz
© [źródło](http://grrr.pl/images/2008/11/gowbox1.jpg)

Kratos z wrogami to się nie patyczkuje. Jak coś ma być martwe to najlepiej upewnić się że tak będzie i działać z systematycznością rzeźnika ćwiartkującego wieprza. Pełno tu juchy i latających bezpańsko kończyn. Dlaczego więc przygody spartańskiego wojownika znalazły się tak nisko w tym zestawieniu? Ponieważ przemoc w God of War jest w jakiś tam sposób uzasadniona. Naszym celem jest walka, a nie bezsensowne znęcanie się nad przeciwnikiem.

 1. Deadrising
Obraz
© [źródło](http://grrr.pl/images/2008/11/deadrising_boxart.jpg)

Co brutalnego może być w centrum handlowym pełnym żywych trupów? Fotograf Frank West, który dziesiątkuje zombie najróżniejszymi metodami. Mamy tu znaną z Martwicy Mózgu kosiarkę do trawy, popularne piły spalinowe, wielkie młoty, a nawet słuchawkę prysznicową, która po wbiciu w głowę żywego trupa tryska krwią. Dlaczego tak nisko w tym zestawieniu jest gra, w której zombie można okładać urwanymi kończynami? Bo przemoc w Deadrising podana jest z przymrużeniem oka, a nie na poważnie.

 1. Kingpin: Life of Crime
Obraz
© [źródło](http://grrr.pl/images/2008/11/kingpin__box_front1.jpg)

Ta gra FPS wydana w 1999 roku wzbudziła wiele kontrowersji. Akcja osadzona jest w alternatywnej rzeczywistości gdzieś na skrzyżowaniu lat 30, teraźniejszości i przyszłości. Już od samego początku jest brutalnie. Główny bohater zostaje niemal skatowany i rozpoczyna swoją prywatną wendettę przeciwko bossowi miasta - Kingpinowi. W ruch idzie gazrurka i inne zabawki. Na ciele przeciwników widać było rany, a raz trafieni uciekali zostawiając za sobą krwisty trop. Dziś może Kingpin nie robi aż takiego wrażenia, ale w 1999 to było istne gore.

 1. Mortal Kombat (większość części)
Obraz
© [źródło](http://grrr.pl/images/2008/11/mkdl.png)

Finish him! Ktoś nie zna tego okrzyku?  To czas, aby wykonać fatality. Po bardzo brutalnej walce przychodziła pora na rozprawienie się z przeciwnikiem, w jak najkrwawszy sposób. Wyrwanie serca, spalenie żywcem, ćwiartkowanie i inne podobne przyjemności były tu na porządku dziennym. Właściwie obojętnie o jakiej części gry mówimy, jej znakiem rozpoznawczym zawsze była przesadna brutalność (może za wyjątkiem najnowszej odsłony MK vs DC Universe).

 1. Blood (seria)
Obraz
© [źródło](http://grrr.pl/images/2008/11/blood_logo1.jpg)

To chyba najbardziej krwawa gra FPS jaka kiedykolwiek powstała. Jak większość przedstawianych tutaj produkcji pochodzi z brutalnych lat 90. , a konkretnie z 1997 roku. Caleb, którym przyszło nam grać to typ spod ciemnej gwiazdy. Nie ma nic wspólnego ze słowem dobry i poczciwy. To psychopada, który powraca z zaświatów i bynajmniej nie szuka na ziemi odkupienia. W przeciwników ładuje tyle amunicji, aż wystrzelą fontanną krwi. Urwane głowy służą mu za piłki do nogi. Mordowani przeciwnicy krzyczą ku jego uciesze. Etapy usmarowane są we krwi, gdzieniegdzie walają się ciała i widać efekty pracy specjalistów od tortur.

 1. GTA (seria)
Obraz
© [źródło](http://grrr.pl/images/2008/11/gta__box_front1.jpg)

Już od pierwszej części gry nasz bohater jest gotowym na wszystko zabijaką: kradnie samochody, zabija przypadkowych przechodniów, a czasem urządza masowe rzeźnie. Pamiętacie misję z 2 części, gdzie było trzeba przywieźć parę autobusów pełnych ludzi do rzeźni, a potem podziwiać jak są przerabiani na pyszne mięsko? Oczywiście ta niepoprawna politycznie produkcja musiała się znaleźć w naszym zestawieniu.

 1. Manhunt
Obraz
© [źródło](http://grrr.pl/images/2008/11/manhuntbox1.jpg)

Mocna produkcja z 2003 roku. Manhunt to skradanka. Główny bohater James Earl Cash trafia prosto z celi śmierci na plan najbrutalniejszego show w historii telewizji. Otoczony setkami kamer musi przedostać się przez poziomy pełne psychopatów, którzy mają tylko jeden cel: zabić go. Cash nie jest jednak bezbronnym patałachem i w tych trudnych warunkach radzi sobie znakomicie. Prześlizguje się w cieniu i dokonuje niezwykle krwawych i widowiskowych egzekucji. Im brutalniej tym lepiej. Za broń służą tu takie rarytasy jak plastikowe worki, cegły, butelki i kije bejsbolowe.

UWAGA MATERIAŁ WIDEO WYJĄTKOWO BRUTALNY! TYLKO DLA DOROSŁYCH!

 1. Silent Hill 2
Obraz
© [źródło](http://grrr.pl/images/2008/11/silent_hill_21.jpg)

Chory sen chorych umysłów. Cała seria zasługuje na miejsce w naszym zestawieniu, ale szczególnie druga część gry. Znajdziemy tam przerażające, powykręcane stwory rodem z koszmarów i najgorszego z nich wszystkich Piramidogłowego. Gdzie indziej doświadczymy takich przyjemności, jak podglądanie z szafy wielkiego kata z piramidą na głowie, gwałcącego brutalnie inne potwory? Takie rzeczy to tylko w Silent Hill 2.

UWAGA MATERIAŁ WIDEO WYJĄTKOWO BRUTALNY! TYLKO DLA DOROSŁYCH!

 1. Postal (seria)
Obraz
© [źródło](http://grrr.pl/images/2008/11/postal.png)

Rok 1997. Postal Dude miał naprawdę zły dzień. Chwycił więc za koktajle Mołotowa i ruszył do swoich sąsiadów. W grze nie ma fabuły. Zastępuje ją bezsensowna przemoc. Na celowniku naszego bohatera znajduje się wszystko co żyje. Sadysta męczy swoich sąsiadów, policjantów, a nawet orkiestrę dętą. Rzeź na całego w rzucie izometrycznym. Sequel gry to już gra fpp. Równie chora jak pierwsza część (można sikać na trupy). Część trzecia w drodze.

 1. Carmageddon (seria)
Obraz
© [źródło](http://grrr.pl/images/2008/11/carmageddon_box1.jpg)

Tego tytułu z 1997 roku chyba przedstawiać nie trzeba. Ultra brutalne wyścigi wzorowane na filmie Death Race 2000. Gracz stawał do walki na otwartej trasie, samochodem ozdobionym różnego rodzaju piłami i kolcami. Tor trzeba było przejechać w określonym czasie, który wydłużało przejeżdżanie przez kolejne punkty kontrolne, niszczenie samochodów rywali, lub rozjeżdżanie przechodniów. Wielu graczy skupiało się na tym ostatnim elemencie i pod maski samochodów trafiały setki małych ludzików. Mordowanie było tu nagradzane i chwalone. Krwista miazga.

Carmageddon Carmagedon - Immortal Game

 1. Phantasmagoria (pierwsza część)
Obraz
© [źródło](http://grrr.pl/images/2008/11/phantasmagoria_coverart1.png)

Dwa pierwsze miejsca w tym zestawieniu okupują stare gry przygodowe. Na miejscu drugim Phantasmagoria, niezwykle brutalny, komputerowy horror z 1995 roku. Gra powstała podczas bumu na filmy interaktywne. Naszą postać odgrywa aktor, zarówno podczas poruszania się po ekranie jak i filmików w przerywnikach. Adrienne Delaney i Donald Gordon wprowadzają się do starej posiadłości, której dawnym właścicielem był mag zajmujący się czarną magią. Tak rozpoczyna się historia pełna krwi, szaleństwa i przemocy. Zdecydowanie to jedna z najmocniejszych gier jakie kiedykolwiek powstały.

UWAGA MATERIAŁ WIDEO WYJĄTKOWO BRUTALNY! TYLKO DLA DOROSŁYCH!

Phantasmagoria - Demon kills Adrienne (Another)

 1. Harvester
Obraz
© [źródło](http://grrr.pl/images/2008/11/harvesterboxart1.jpg)

O ile Phantasmagorie można uznać za horror, to Harvester jest filmem gore na ekranie komputera. Wydana w 1996 roku przygodówka zasługuje na miano jednej z najbardziej chorych gier jakie kiedykolwiek powstały. Całość podobnie jak Phantasmagoria wykonana jest w technice filmu interaktywnego. Bohater gry Steve Mason obudził się z amnezją w obcym, dziwnym mieście, którego mieszkańcy są niezwykle groteskowi. Steve zostaje wplątany w wir niezwykle brutalnych wydarzeń. Nie będę zdradzał fabuły, ale dla potrzeb tego zestawienia zaznaczę, że są w niej używane maszyny tortur i bardzo wiele naprawdę ostrych scen, a nasz bohater może zostać seryjnym mordercą. Zdecydowanie numer jeden wśród najbrutalniejszych produkcji.

UWAGA MATERIAŁ WIDEO WYJĄTKOWO BRUTALNY! TYLKO DLA DOROSŁYCH!

Harvester PC Game montage

Źródło: wikipedia

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)