Torba ODA jak transformer. Na ramię, jako plecak lub większa na dłuższy wyjazd

Torba ODA jak transformer. Na ramię, jako plecak lub większa na dłuższy wyjazd

Torba na ramię + plecak = modułowa torba podróżna na weekend
Torba na ramię + plecak = modułowa torba podróżna na weekend
Źródło zdjęć: © ODA @ Kickstarter
Jan Domański
13.02.2020 12:04, aktualizacja: 09.03.2022 08:42

Kolejny ciekawy projekt z Kickstartera. ODA jest lekkim modułowym systemem toreb. A w zasadzie torbo-plecaka. Sprawdzi się na co dzień i wyjazdy. Nie musimy brać osobnych elementów, wystarczy coś odpiąć i zostawić w hotelu.

Pomysł prosty, ale genialny. Modułowa torba ODA może prosto przekształcić się w trzy tryby. Zabierzemy ze sobą pojemny plecak, torbę na ramię, albo większą stworzoną z dwóch elementów torbę podróżną. Elementy są dodatkowo zabezpieczone magnetycznie, a połączone moduły nie wiążą się z ponadprogramowymi zwisającymi paskami - są łatwe do schowania.

Jeden pakunek zamiast torby podróżnej i podręcznego plecaka

Wyobraźmy sobie, że mamy standardowe rzeczy, które zabieramy ze sobą codziennie do pracy czy na krótsze wyjścia. Stale są obecne w plecaku. Wyjeżdżając na cały weekend dołączamy moduł torby na ramię, gdzie dodajemy ubrania czy środki czystości i przerabiamy dwa elementy w podróżną torbę. Docieramy do hotelu, ale chcemy wyjść pozwiedzać. Przecież nie z wielką torbą!

Obraz
© ODA @ Kickstarter

Wystarczy kilka ruchów i zabieramy tylko plecak z potrzebnymi rzeczami. No chyba, że wolimy torbę na ramię. Nawet jak złapie nas deszcz, to według producenta to oba moduły są odporne na różną pogodę.

Plecak jest dość pojemny i z przegródkami. Według twórców ODA pomieści nawet MacBooka Pro 16”. Ma też małą przegródkę na wierzchu na drobiazgi szybkiego dostępu jak dokumenty, klucze czy powerbank. Za to element naramiennej torby zawiera organizer z magnetycznymi przegródkami, które możemy dowolnie ustawiać pod nasze potrzeby i aktualnie zabierane rzeczy.

Wesprzyj ODA na Kickstarterze

Projekt w tym tygodniu wystartował na Kickstarterze i już zdobył około 2/3 z wymaganej sumy pieniędzy. Dostępny będzie w dwóch kolorach (czarnym i khaki), a nawet większej liczbie, jeśli zbiórka dobije do odpowiedniego poziomu (wtedy opcjonalnie wybierzemy dwa różne kolory dla obu elementów). Zapisać się można na sam plecak lub cały zestaw.

Now On Kickstarter: ODA-Hop | The Modular Bag for Weekday and Weekend

Jeden element kosztuje 650 dolarów hongkońskich (około 330 złotych), lub 800 (mniej więcej 405 złotych) - jeśli wyczerpią się promocyjne warianty. Zestaw to już promocyjnie 1450 dolarów z Hongkongu (735 złotych), a po wyczerpaniu oferty 1650 (mniej więcej 835 złotych). Wysyłek skierowanych na cały świat można spodziewać się w sierpniu.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)