Toshiba 65X9763: flagowy telewizor OLED 4K już jesienią trafi do Europy

Po kilku latach nieobecności Toshiba wraca ze swoimi telewizorami na Stary Kontynent. Reprezentacyjnym modelem będzie atrakcyjnie wyceniony, 65-calowy model z matrycą OLED. Jaką jakość obrazu ma zaoferować?

Toshiba 65X9763: flagowy telewizor OLED 4K już jesienią trafi do Europy
Jarosław Balcerzak

08.06.2017 | aktual.: 09.03.2022 11:07

Atrakcyjna i nowoczesna stylistyka

Wśród tegorocznych telewizorów z panelami OLED nie zabraknie także Toshiby – producenta od kilku lat nieobecnego w sklepach na naszym kontynencie. Powrót starannie zaplanowano, przygotowując produkty rywalizujące nie tylko ceną, ale i zastosowaną w nich technologią. Jakością i starannością wykonania mają więc w niczym nie ustępować utytułowanym konkurentom.

Design flagowego modelu 65X9763 świetnie wpisuje się w tegoroczne trendy: czarna obudowa otrzymała smukły profil, ramki wyraźnie zwężono, a srebrną podstawę wykonano ze szczotkowanego aluminium. Dominuje więc elegancki minimalizm, który sprawdzi się w większości pomieszczeń. W tylnej części znalazł się spory zakres złącz, m.in. cztery HDMI oraz trzy USB.

Obraz

Szeroki zakres barw w UltraHD 4K

Zastosowana w telewizorze 65” matryca OLED (RGBW) została wyprodukowana przez markę LG, a jej natywna rozdzielczość to 3840 × 2160 pikseli. Wyróżnia ją wyjątkowo szeroka paleta barw, która ma pokryć 99 proc. zakresu DCI-P3. Za wykrywanie i kompensację ruchu odpowiada technologia MEMC, a jakość wyświetlania dynamicznych ujęć ma być wyższa od tej znanej z produktów LG.

System operacyjny telewizora zapewni szeroki zakres funkcjonalności smart, w tym dostęp do Netfliksa i Youtube’a. Nie zabraknie także wsparcia dla bezprzewodowego przesyłania obrazu z urządzeń mobilnych. Za najwyższą jakość audio będą odpowiadać stereofoniczne głośniki z wbudowanym subwooferem.

Szczególnie interesująco brzmi ambitna zapowiedź producenta dotycząca wartości input laga (jest to zjawisko występujące w niektórych typach ekranów, polegające na opóźnieniu wyświetlanego obrazu w stosunku do czasu sygnału sterującego obrazem). Ma on wynieść zaledwie 1 ms, co byłoby wynikiem wręcz bezprecedensowym – dotychczas prezentowane produkty konkurentów mogły bowiem zaoferować wartości rzędu 14 ms i wyższe. Wiele jednak zależy od zastosowanej przez Toshibę metodologii pomiaru.

Obraz

Tanio, czyli bez wsparcia HDR

Pierwszy telewizor OLED w ofercie Toshiby już wkrótce ma trafić na rynek jako najtańszy smartTV 65” w swoim segmencie. Od innych budżetowych propozycji ma go odróżniać najwyższa jakość wyświetlania obrazu, zapewniona przez autorskie algorytmy przetwarzania obrazu, wysokiej klasy podzespoły i 6-tygodniowe, rygorystyczne testy jakości produktu.

Rywalizacja cenowa także i tutaj oznacza jednak kompromis: model 65X9763 nie zaoferuje wsparcia HDR, co zniechęci najbardziej wymagających widzów i graczy. Pojedynczy, lecz znaczący brak, ma rekompensować koszt zakupu niższy niż w przypadku odpowiednika LG. Dokładna cena zostanie ujawniona wkrótce, natomiast premierę sklepową wyznaczono na wrzesień.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.