Toshiba chwali się giętkim ekranikiem OLED

Toshiba chwali się giętkim ekranikiem OLED22.05.2011 08:20
Toshiba chwali się giętkim ekranikiem OLED
Szymon Adamus

W ciągu ostatnich lat pojawiło się wiele giętkich wyświetlaczy OLED, jednak nigdy wcześniej swoich prototypów nie pokazywała Toshiba. Do teraz.

W ciągu ostatnich lat pojawiło się wiele giętkich wyświetlaczy OLED, jednak nigdy wcześniej swoich prototypów nie pokazywała Toshiba. Do teraz.

Widoczny na zdjęciu ekranik japońskiego producenta nie podbije raczej kin domowych HDTVmaniaków na całym świecie, ale może przydać się kiedyś przy produkcji komórek i przenośnych odtwarzaczy multimedialnych. Ekran ma 3 cale przekątnej i zaledwie 0,1 milimetra grubości. Jedną z największych zalet konstrukcji ma być trwałość. Toshiba chwali się "długim" okresem żywotności, bez wypalania ekranu i spadku jakości obrazu. Niestety producent nie zdradza szczegółów, jak długi jest ten "długi" okres.

Toshiba chwali się procesem produkcyjnym. Półprzewodniki są osadzone na substracie z tworzywa sztucznego, a nie szkła. Pozwala to na zmniejszenie temperatury produkcji z 320 stopni Celsjusza do 200 stopni. Plastik zmniejsza też wagę urządzenia. Ekran waży zaledwie 1 gram.

Toshiba planuje zastosowanie nowych metod produkcji giętkich ekranów o różnych przekątnych w okolicach 2014-2015.

Zwijany telewizor? Z miłą chęcią!

Źródło: crunchgear.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)