Toshiba World 2011 - telewizory na ten rok

Zanim przejdę do odpowiedzi na Wasze pytania i przedstawienia moim zdaniem najciekawszych nowości Toshiby prosto z Rzymu, rzućcie okiem na nowe telewizory producenta na rok 2011. Jest kilka ciekawych, ale też parę, które zupełnie mnie nie porywają. Zaczynamy od tych pierwszych.

Toshiba World 2011 - telewizory na ten rok
Szymon Adamus

06.04.2011 22:03

Zanim przejdę do odpowiedzi na

Najwyższy, a co za tym idzie - najbardziej wypasiony model producenta. Jedyny w ofercie z nowym podświetlaniem matrycy ProLED512 (więcej o nim już wkrótce) i dyskiem o pojemności 500 GB. Panel będzie dostępny w rozmiarze 55 cali. Działa w architekturze Cevo, czyli przerobionego Cella znanego z PlayStation 3. Przedstawiciele polskiego oddziału Toshiby zapowiadają polską premierą na wrzesień lub październik, w ostateczności - listopad. Niestety, póki co mówi się o cenie w granicach 20 000 zł. Niemało.

Możliwości i użyte technologie:

Serie YL i WL

Drugie w kolejności pod względem jakości. Będą dostępne w rozmiarach: 42, 46 i 55 cali. To prawie to samo co model ZL, ale z podświetlaniem z mniejszą liczbą aktywnych klastrów (ProLED32), bez dysku w zestawie i z nieco innym designem stworzonym przez Jacob Jensen Design.

Możliwości i użyte technologie:

Seria VL

Dostępne w wielkościach 42 i 47 panele bez podświetlania Pro i bez 3DResolution+. Niestety brakuje też możliwości nagrywania treści na dyski USB i konwersji 2D do 3D. To najsłabszy model 3D w nowej ofercie Toshiby, ale ciekawy ze względu na wykorzystanie pasywnych okularów 3D (4 pary w zestawie).

Możliwości i użyte technologie:

Seria UL

Najbardziej odpicowany model z roku 2011 bez wsparcia dla 3D. Będzie dostępny w rozmiarach: 32, 37, 42 i 46 cali. Ma podświetlanie LED i większość funkcji swoich doskonalszych braci. To telewizory Full HD 100 Hz.

Możliwości i użyte technologie:

Seria SL

Panel taki sam jak poprzedni (UL), ale bez systemu autokalibracji. Rozmiary: 32, 37, 42 i 46 cali.

Możliwości i użyte technologie:

Seria RL

Ostatni panel z roku 2011 z dodatkowym wyposażeniem, a jednocześnie pierwszy z matrycą 50 Hz. Telewizor będzie dostępny w rozmiarach: 32, 37 i 42 cale. Ma podświetlanie LED.

Możliwości i użyte technologie:

Seria DB i DL

Dwa panele z wbudowanymi odtwarzaczami. Model DB, o którym już kiedyś pisałem, ma wielkości 32 lub 42 cale i Blu-ray, a DL (19, 22, 26 i 32 cale) - DVD. Model z Blu-ray został wyposażony w matrycę Full HD, z kolei seria DL z odtwarzaczem DVD - w matrycę HD Ready. Obydwa panele są podświetlane LED-ami. Duży minus to zaledwie dwa złącza HDMI.

Możliwości i użyte technologie:

Serie HL, EL, LV i AV

Cztery modele mocno ograniczonych technologicznie paneli. Różnią się od siebie rozmiarami (w zależności od panelu od 19 do 42 cali), rozdzielczością (Full HD w HL i LV, HD Ready w EL i AV) i podświetlaniem. Modele z serii HL i EL będą podświetlane diodami LED, a LV i AV - tradycyjnymi lampami. Niestety wszystkie mają 50 Hz i zaledwie dwa złącza HDMI. W przypadku mniejszych telewizorów to nieduży problem, bo zapewne i tak będą tylko dodatkiem do innego telewizora. Ale LV jest dostępny również w wielkości 40 cali, a HL - 42. Może służyć jako jedyny telewizor w domu i w tym przypadku dwa złącza HDMI to pomyłka.

Oto pełna oferta producenta na ten rok.

Przeczytajcie też relację z Toshiba World 2011.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.