Transmisja z Soczi za darmo. Gdzie w Sieci znajdziemy streaming z igrzysk?

Transmisja z Soczi za darmo. Gdzie w Sieci znajdziemy streaming z igrzysk?
10.02.2014 18:21
Transmisja z Soczi za darmo. Gdzie w Sieci znajdziemy streaming z igrzysk?

Nie masz dostępu do telewizora, ale chcesz oglądać transmisje z igrzysk w Soczi? Żaden problem. Relacje na żywo są dostępne w wielu miejscach w Internecie. Gdzie ich szukać?

Najprostszym rozwiązaniem będzie z pewnością strona Telewizji Polskiej. Publiczna telewizja stanęła na wysokości zadania i przygotowała solidny olimpijski serwis Sport.TVP.pl/Soczi, w którym bez trudu znajdziemy interesującą nas dyscyplinę, liczne materiały dodatkowe i kalendarium igrzysk. Na stronie TVP obejrzymy zarówno różne materiały wideo, jak i transmisje na żywo.

W tym samym czasie dostępnych jest wiele streamów z rozgrywanych równocześnie konkurencji. Te, w których występują polscy zawodnicy, są oznaczone polską flagą, ale możemy zobaczyć również dyscypliny, w których nie startują Polacy albo np. rozgrywany w chwili pisania tych słów mecz hokejowy Finlandia–Kanada.

Serwis olimpijski TVP
Serwis olimpijski TVP

Co istotne, TVP pomyślała również o użytkownikach mobilnych i udostępniła odpowiednie aplikacje dla Androida i iOS.

Niestety, w tej beczce miodu jest łyżka dziegciu: TVP korzysta z technologii Silverlight, co podczas oglądania transmisji na stronie WWW może komplikować życie użytkownikom innych systemów niż Windows.

Poza ofertą TVP olimpijskie zmagania można również oglądać, korzystając z serwisów innych nadawców i udostępnianych przez nich darmowych streamów. Choć prawdopodobnie najciekawsza z propozycji, czyli transmisje NBC, została w wersji darmowej ograniczona do zaledwie 15 minut, to nie brakuje wartych uwagi alternatyw.

Darmowy dostęp do transmisji NBC jest, niestety, ograniczony czasowo
Darmowy dostęp do transmisji NBC jest, niestety, ograniczony czasowo

Jedną z nich jest olimpijski serwis stacji CBC, udostępniającej transmisje zarówno przez stronę WWW, jak i przez aplikację mobilną dla iOS. Ponad 650 godzin streamingu w jakości HD przewidziała również BBC. Publicznie dostępne streamy udostępnia także serwis australijskiej stacji Ten – TenPlay.com.au.

Dodatkowo na oficjalnej stronie igrzysk pod dość niepozornym linkiem znajdziemy globalną listę stacji telewizyjnych nadających z Soczi oraz linki do ich stron internetowych, na których większość udostępnia materiały wideo.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)